VRH „X“ 

 

kryto: 30.05.2023

narození štěňátek: 28.07.2023

odchod do nových domovů koncem září

 

já si přeji, ale příroda mění…. vrh „X“ se narodí koncem července naše Romantiko Ria si sama rozhodne , kdy se bude hárat, a protože jsem měla naplánovanou dovolenou rozhodla se mi ji překazit vybraného ženicha jsme sice měli, ale nakonec se majitelka rozhodla, že ne… tak jsme na poslední chvíli hledali a nakonec po domluvě s majitelkou Laryho  jsme se dohodly a ona mi ho poskytne ke krytí mám z toho velkou radost je to hnědý zdravý pejsek a myslím si, že obohatí náš chov… z tohoto vrhu se narodí černá a hnědá štěňátka už se na ně moc těším….

Pokud máte zájem o naše štěňátka z tohoto vrhu, můžete si je rezervovat již nyní.
If you are interested in a puppies from this litter you can book them now.

 

 Rodiče našich štěňátek – Parents of puppies

                                                                                                         Otec – Father

Best in show my love Hecolap

“Lary“

zdraví HD 0/0, ED 0/0, OCD clear, luxace pately 0/0, oči prostý /unaffected 11/2018

                                                    DNA profil, Degenarativní myopatie(DM) clear, Maligní Hypertemie(MH) clear

                                                   Hyperurikosurie(SLC) clear, Chondrodysplasie(CDPA) clear,

                                                  Chondrodystrofie(CDDY)  clear

                                                                

                                   zkoušky : OVVR, PZ,VP

                                      

         

 

                                                                                    Matka – Mother

                                                                  Ch Romania, Ch SK  Romantico Ria od Ivanského jezera

                                                                                  “   RIA “                                                                                

Zdraví: DKK A/A, DLK 0/0,PL 0/0 skus nůžkový, plnochrupá

Health: HD A, ED 0/0, PL 0/0, full dention, scissors bite

Práce / workink: OVVR prospěla nos 4, PZ CACT, KPZ CACT,
Canisterapeutické zkoušky plný počet b.

           

     

01.07.2023

Dnes pan doktor potvrdil, že naše ROMANTICO RIA očekává štěňátka. Na sonu jsme viděli šest bublinek, tak uvidíme, kolik miminek se narodí. Na štěňátka se moc těšíme. Pokud chcete vidět,  jak štěňátka v bříšku RIE rostou  klikněte na tento odkaz.

Today, the doctor confirmed that ROMANTICO RIA is pregnant. Ultrasonics examination shows six bubles. But we will see how many puppies will be bornWe are looking forward to them. If you want to see how puppies are growing in BRIE´s bellyclick on this link. 

10.07.2023

To jsem já Ria a budu Vás informovat o všem co se u nás bude dít,  jak říká moje lidská máma trochu bláznivá, miluji pohyb, procházky a samozřejmě házení čehokoliv, také jsem hodně mazlivá a chci být stále s mojí lidskou mámou, nevím zatím proč tak tloustnu, ale něco se ve mě děje, panička říká, že je vše v pořádku, tak ji věřím…… ven chodíme za každého počasí za deště i za parného sluníčka jen do vody nemůžu panička mi to zakázala a vodu já opravdu miluji, takže občas se mi to nelíbí a brblám….až bude trochu času zase Vám o sobě něco napíšu všechny moc zdravím…..

18.07.2023 – 50 den

Krásný den přeji všem co nás sledují. Dnes již to je padesátý den, tak rychle to utíká a já si ani neuvědomuji, že den „D“ se blíží. Trochu se zadýchávám stále běhám, jak ztřeštěná říká o mě moje lidská máma….. dává velký pozor, abych se nikde nepraštila. Také na sobě pozoruji, že nějak tloustnu a v mém bříšku se to začíná hýbat, ale vše je prý dobře….máme již připravenou porodní bednu, ale nejdříve si do ní lehla moje mamka MIA a teta PENNY, aby mi ukázala,  jak se v ní leží, mě se do ní  ještě moc nechce……raději běhám po venku a chodím na procházky….tak zase někdy příště nemám tolik času právě dostávám večeři a to si nemůžu nechat ujít…..

22.07.2023 – 54. den

Krásnou sobotu Vám všem co sledujete naše stránky jsem v pořádku jen se mi hůř dýchá, jsem jako malý tank, ale odpočívat se mi nechce ráno jsem byla na procházce a po dobrém obědě jsem si malinko zdřímla a odpoledne mě panička schovávala věci a já jsem je musela najít to mě hrozně baví….do bedny se mi stále nechce, ale dnes si v ní hrál náš vnouček Dominik,  tak mu říká naše lidská máma trochu na něj žárlím, ale opravdu jen malinko….

 

24.07.2023 – 56 den

 

Krásné slunečné pondělí všem zatím vše v pořádku bříško se mě stále zvětšuje a panička mě říká, že jsem malý vorvaň, nevím co to je, ale paničce věřím. Všichni se šli koupat jen já musím být na břehu no, ale poslouchat se musí. Chci Vás ujistit vše je připravené, ale zatím do bedny nejdu ještě si ji užiju až až …..Ti co už čekají na moje štěněčí miminko, tak máte čas přemýšlet o krásném jméně na písmeno “ X “ moc se na Vás budu těšit až k nám přijedete na návštěvu a budu se moc mazlit mám to hrozně ráda ….. jdu na večeři a přeji Vám hezký večer

26.07.2023 – – 58. den

Krásnou středu všem stále nic všichni už jsou napjatí, kdy už to bude, ale já říkám příroda sama ví ….já dost odpočívám a někdy i trochu hekám, ale zatím se cítím dobře mám stále chuť k jídlu a taky běhám za balónkama sice pomaleji, ale jde mi to…… večer můžu k moji lidské mámě do ložnice a to se mi moc líbí….celá smečka se vzorně o mě stará i moje dcera Valinka je tak nějak ohleduplnější    tak se mějte hezky a brzy na slyšenou….

28.07.2023 – 60 den

Všechny Vás moc zdravím.

nejdříve jsem vše nechtěla psát, ale nedalo mi to.

flaty chovám již více, jak patnáct let a rukama mě prošlo již spoustu úspěšných, zdravých a krásných flatích miminek. Ke každému porodu přistupuji s pokorou a respektem a snažím se dělat vše podle přírody a hlavně věřím fenám a přírodě, ale tentokrát mě příroda zase překvapila a jsem ráda, že ji tak důvěřuji, bylo to celé velmi hektické, ale ordinace pana doktora Karbana a paní doktorka Danielová, Veterinární klinice HK vet nám velice pomohli všem moc děkuji za super odvedenou práci a hlavní poděkování patří naší Rie je prostě jednička a vše zvládla, ale ona Vám vše poví sama….

 

tak konečně dostávám slovo já…začalo mě být divně již ve čtvrtek v noci blížilo se k půlnoci… začalo mě všechno hrozně bolet, tak jsem samozřejmě musela všechny zbudit….najednou se objevila velká louže, ale já opravdu nechtěla….celá moje smečka mě olizovala a lidská máma to šla uklidit a řekla klidně si lehni ještě je dost času…..všichni ulehli jen moje psí mamka Mia zůstala ležet u mě a uklidňovala mě já byla hrozně nervózní a hlasitě jsem dýchala……celou noc jsem již nespala…ráno mě lidská máma zkontrolovala vše připravila a opět klid, ale já jsem vůbec nebyla klidná něco mi říkalo ať se pořádně připravím už jsem nechtěla jíst ani pít moje mamka a tety byly stále se mnou a vůbec mě neopouštěly i když je moje lidská máma vyhazovala …. a najednou hrozná bolest lidská máma mě dala nějaké kuličky psí máma Mia mě lízala a mě bylo hrozně křičely na mě ať tlačím, tak jsem tlačila a najednou byl venku obrovský hnědý kluk je 9.30 hodin dostal modrou stužku váží 630g vše v pořádku hned se přisaje k cecíku…… pořádně ho omyju a chvilku si musím odpočinout….je 11.10 hodin a opět hrozná bolest lidská máma mě povzbuzuje dává kuličky, ale stále to nějak nejde pořád tlačím a snažím se 11.30 hodin je na světě druhý hnědý kluk dal mi práce pořádně ho olížu to musí být …váží 640 g dostává světle modrou stužku…. jsou to obři říká moje lidská máma a jde se mnou chvilku ven…..pak si ulehám a oba sají mlíčko….zase chvilku usínám a se mnou celá psí smečka….odpočívám, lidská máma mě zkontroluje a říká, tak jdeme na to moc se mi nechce, ale poslouchat se musí….v bříšku mi je nějak divně, ale snažím se poslouchat začínám tlačit , ale stále to moc nejde běhám po schodech moc se mi nechce chtěla bych vidět moji lidskou mámu, jak běhá s takovým břichem…konečně zatlačím a je venku další kluk tentokrát černý a taky obr váží 635 g dostává zelenou stužku pořádně ho očistíme a on se přisaje …….myslím si , že je konec začnu odpočívat a tvrdě usnu, ale moji lidské mámě se to nezdá…..

raději jedem k paní doktorce moje děti již cestují a já jsem na veterině moc ráda vždy tam něco dostanu…. paní doktorka se dívá a s mojí mámou konstatují, že to není dobré, ale mě je dobře paní doktorko chci se mazlit…, ale to nejde Rio řekla a musela jsem chvíli stát a ona do mě sáhla a řekla já jsem tady sama a nedám to čas rychle utíká již je 18.30 hodin…..srdíčka jsou ještě v pořádku tak rychlé volat na kliniku do Hradce vezmou nás moc tomu nerozumím všichni kolem mě blázní a mě nic není mám tři valibuky a je mi docela dobře nic mě nebolí jen jsem hrozně unavená….máme vše připraveno a odjíždíme směr Hradec……..už na nás čekají hned nás berou na sál a pořádně mě kontrolují už mi je všechno jedno jen slyším svoji lidskou mámu , jak říká nezkusíme to ještě….. jde se mnou ven běhá, skáče hází míček já jsem pro každou špatnost…..opět mě prohlíží a sahají do mě chtějí narovnat jedno mé dítě , které brání ostatním….. chtějí ať tlačím a já poslouchám velice se snažím, ale už nemám sílu, ale nakonec je vše venku…….podařilo se 21.30 hodin se narodil pejsek černý a dostal hnědou stužku a váží 630 g všichni jsme moc šťastni, ale mě to je již jedno jsem moc unavená a usínám….dávají mi kapačku a říkají, že mi bude lépe, ale já u chci jenom spát už na nic nereaguji….dostávám zase nějaké kuličky lidská máma mě nechává chvíli odpočívat  pomalu se mě dělá lépe a divte se co slyším zase to jedno slovo tlač to už nechci nikdy slyšet dostávám opět kuličky a tlačím povedlo se to je venku tentokrát černá holka dostává červenou stužku a váží 540g ……vše je v pořádku konečně můžu spát

 

30.07.2023 – druhý den

všichni jsme strašně unaveni a odpočíváme i já což se všichni diví…více až zítra…

váha

 

modrá stužka                  675 g

sv. modrá stužka            750 g

zelená stužka                   690 g

hnědá stužka                    675 g

červená stužka                 560 g

 

trochu jsme si všichni odpočinuli a hurá budeme něco dělat nebudu jenom kojit … přinesla jsem Vám už míček podívejte se budeme si hrát…

 

 

Pokud chcete vidět více fotek klikněte zde :  tento odkaz.

31.07.2023 – třetí den

váha – štěňátek

modrý            760 g

sv. modrý     850 g

zelený            850 g

hnědý             810 g 

červená          560 g

všechna štěňátka opět prohlédla paní doktorka neshledala nic jen holčička přestala žrát nechce vůbec sát mlíčko …..uvidíme, jak se to vyvine dále …doufám, že to nevzdá…

 

 

01.08.02023 – čtvrtý den

dnes v ranních hodinách vzdala boj naše červená holčička je nám to moc líto……

měj se tam moc pěkně už tě alespoň nic nebolí…

 

dnešní den je ve znamení smutku stále tu holčičku hledám do poslední chvilky jsem ji lízala, ale marně lidská máma mi ji vzala a řekla, že musím jít dál máš tady ještě čtyři kluky a potřebují tvoji péči, tak jdeme na to….vzala mě na procházku do lesa, abych si trochu odpočinula a můžu Vám říci bylo to prima i když pršelo….kluci už na mě volali, že mají hlad lehla jsem si s nimi do bedny pořádně se nacpali poté jsem je zase pořádně omyla, aby to byla čistá miminka… šla jsem se taky najíst a odpoledne jim zase přinesu nějakou hračku, aby si už konečně se mnou začala hrát….
Pokud chcete vidět více fotek klikněte zde :  tento odkaz.
video zde :  tento odkaz.
video zde :  tento odkaz.
video zde :  tento odkaz.
video zde :  tento odkaz.

váha – štěňátek

modrý            850 g

sv. modrý     950 g

zelený            930 g

hnědý             906 g 

 

02.08.2023 – pátý den

všechny moc zdravím středa byla super ráno procházka v lese s celou flatí smečkou….. pak kojení mám to , ale žravá děcka už mají skoro všichni 1000 g a stále jsou při chuti … nejhodnější je náš modrý nají se a spí, světle modrý nejraději spí někde ve výškách, zelený je nejvíce ukřičený a hnědý stále spinká na zádech jsou to naši miloučká štěňátka….odpoledne zase procházka no krásně prožitý den snad už bude jenom dobře….

 

váha – štěňátek

modrý             960 g

sv. modrý     1060 g

zelený            1040 g

hnědý            1000 g 

                             

03.08.2023- šestý den

dnes jsem byla na procházce v lese s celou smečkou, pak se šli všichni koupat jen já jsem nesměla dost mě to mrzelo, ale nedá se nic dělat moje děti hlídal lidský táta tomu jsem je svěřila je to přeci rodina….kluci jsou dosti upovídaní a mě se u nich bolí hlava raději chodím za paničkou po zahradě……ale pokud se přijde někdo na mé děcka podívat hned jsem u bedny.

 

váha – štěňátek

modrý            1036 g

sv. modrý     1150 g

zelený            1180 g

hnědý            1130 g 

 

04.08.2023- je nám týden

Pokud chcete vidět více fotek klikněte zde :  tento odkaz.
pomalu se za týden vše uklidnilo a jede se ve starých kolejích…pravidelně chodím na procházky s celou naší psí smečkou…..kluci jsou v pohodě a jsou moc šikovní začínají používat nožičky, ale ještě si nechtějí hrát což mě velice mrzí nosím jim spousty hraček a oni jenom stále spí nebo křičí….
váha – štěňátek             

modrý            1190 g

sv. modrý     1300 g

zelený            1310 g

hnědý            1250 g 

     podívejte se, jak štěňátka mají prospívat tento odkaz.

 

05.08.2023 – 09.den

 

váha – štěňátek

modrý            1210 g

sv. modrý     1430 g

zelený            1350 g

hnědý            1330 g 

sobotní ráno moc se mě nechtělo vstávat panička mě změřila a mám horečku jedeme k naší paní doktorce ona mě prohlédla poslechla a nic dostala jsem jednu včeličku a mají mě pozorovat, kdyby něco, okamžitě přijet…. odpoledne mě je již hej a opět chci běhat za míčkem, ale moje lidská máma řekla ne a odpočívej, ale já jsem flat a nechci odpočívat…..děti jsou v pohodě nehubnou a přibírají na váze začínají používat nožičky a již je z bedničky slyšet povídání a vrčení také se jim pomalu otevírají oči, ale ještě nic nevidí…..já již nejsem stále v bedničce chodím kojit po třech hodinách jinak jsem moji lidské mámy, ale bedničku stále hlídám…..

 

06.08.2023 – 10. den

přeji Vám krásnou neděli sice u nás stále prší a tak to na dlouhé procházky není a já mám stále klidový režim, ale už mě nic není nemám horečku a již bych zase něco dělala do bedýnky jsem nanosila všechny hračky co máme a lidská máma mě pořádně vyhubovala a chvilku se mnou nemluvila, protože zlobím, ale já chci aby si moji kluci mohli hrát…..mlíčko dostávají po třech hodinách zatím kojím a stačí jim to …..pomalu se jim otevírají oči, ale zatím ještě nevidí….. taky již jsme vybrali jména náš hnědý pejsek se světle modrou stužkou váží nejvíce, proto dostal jméno XAVER v psím kalendáři slaví svátek 27 června, pro hnědého pejska s modrou stužkou se všichni shodli na jménu XEN prostě k němu sekne nejvíce svátek v psím kalendáři slaví 14.srpna což bude slavit ještě u nás, černý pejsek se zelenou stužkou bylo mu přiděleno jméno XAWAN určitě mu bude slušet svátek v psím kalendáři bude slavit 20 září a na konec pro černého pejska s hnědou stužkou vybrali jméno XANTOS usoudili jsme, že mu bude slušet nejlépe svátek v psím kalendáři bude slavit 28 září…….pořádně si to zapište budu to jako jejich matka kontrolovat u nás se svátky slaví… doufám, že se Vám jména líbí a už se těším na návštěvy, abych Vás všechny poznala…..

váha – štěňátek

XEN             1290 g

XAVER       1490 g

XAWAN      1400 g

XANTOS     1400 g 

 

Pokud chcete vidět více fotek klikněte zde :  tento odkaz

 

07.08.2023 – 11. den

váha – štěňátek

XEN             1470 g

XAVER       1620 g

XAWAN      1590 g

XANTOS     1520 g 

klidný den stále prší a chodíme i za deště ven, ale pak mě musí moje lidská máma celou osušit, abych moje děti nezamokřila…jsou šikovní pomalu již čůrají na plínku to je učí moje lidská máma já je stále ještě kojím a čistím…dostali i nové obojky, protože to jsou už velcí kluci…..zatím si stále se mnou nechtějí hrát, ale mamka říká, že se dočkám……..v bedničce se to trochu více hemží pomalu používají nožičky a přelezou již celou bedýnku…

Pokud chcete vidět více fotek klikněte zde :  tento odkaz

08.08.2023 – 12.den

váha – štěňátek

XEN             1500 g

XAVER       1650 g

XAWAN      1650 g

XANTOS     1550 g 

 

Pokud chcete vidět více fotek klikněte zde :  tento odkaz

 

09.08.2023 – 13. den

váha – štěňátek

XEN             1620 g

XAVER       1760 g

XAWAN      1750 g

XANTOS     1650 g 

dnes jsme našim klukům stříhali drápky jsou to chlapáci ani moc nekřičeli… Xawan má již obě očička otevřená  je to moc šikovný pejsek už umí stát na všech čtyřech…..Xantos se na nás dívá zatím jedním očičkem druhé se mu rozlepuje také má rád teplo pokut mu je zima hrozně se rozčiluje a hned se někde zahrabe…Xen nejvíce spí a proto někdy zaspí i kojení musím ho vždy probudit, ale jinak je velice hodný ještě má oči nerozlepená….Xaver je náš největší jedlík a pokud dostane hlad hned všechny zbudí a křičí připravte se na brzké vstávání již ve čtyři hodiny ráno je z bedýnky slyšet ten pravý řev ….a co já stále si semnou nechtějí hrát, ale máme koťátka a ty vše nahradí…

10.08.2023 – 14. den

váha – štěňátek

XEN             1740 g

XAVER       1900 g

XAWAN      1860 g

XANTOS     1800

 

11.08.2023 – 15. den

 

je to již čtrnáct dní co se narodili jsou to velcí kluci dva už mají přes 2000 g jsou velcí jedlíci kojím již jednou za tři hodiny někdy i dříve, protože řvou hlady a nedá se to poslouchat Xawan je nejšikovnější už umí stát na všech čtyřech a dokonce udělá pár krůčků ostatní to jsou ještě naši lachtánci….nejukřičenější a stále hladový je Xaver …… Xen je pohodový a tichý pejsek jsem zvědavá jestli mu to vydrží…. Xantos zase nejraději spí ve výškách a trvá mu dost dlouho než si najde to své místečko… no a já jsem se dnes měla báječně byla tady návštěva podívat se na moje děti, ale já jsem chtěla ať si všímají mě jsem hrozně důležitá a potřebuji se také mazlit…..

 

 

váha – štěňátek

XEN             1820 g

XAVER       2060 g

XAWAN      2000 g

XANTOS     1930 g 

 

 

12.08.2023 – 16. den

 

krásné sobotní ráno přejeme dnes nás moji kluci vzbudili již 4.30 hodin moje lidská máma se trochu na mě zlobila, že se o ně nestarám, ale já jsem se již těšila na procházku z té bedny jsem šíleně rozlámaná… kluci mají již dvě kila a stále mají hlad a křičí ….začínají vrčet i štěkat….také už všem jsou vidět očička nejvíce křičí když je čistím, ale chci mít čistá miminka…. tady je krásné sluníčko tak je dáme  chvilku ven a já si můžu jít zaběhat za míčkem..

 

Pokud chcete vidět více fotek klikněte zde :  tento odkaz

 

váha – štěňátek

XEN             1980g

XAVER       2140 g

XAWAN      2160 g

XANTOS     2040 g 

 

13.08.2023 – 17. den

dnes jsme se také probouzeli 4.30 hodin už jsme si pomalu zvykli moji kluci umí dost křičet a všechny vzbudit snad se to odnaučí nebo mě z toho bude bolet hlava ani mi nepomůže si dát packy přes uši…. také u nás byli další človíčkové podívat se na mé kluky musela jsem se předvádět a bohužel  jsem si udělala něco s nohou a moc mě to bolí lidská máma mi řekla, že to chce klid, ale jak mám být klidná musím všechno stihnou ……také asi budou od zítřka moje děti dostávat mlíčko z lahvičky to říkala moje lidská mamka… také se mnou půjde k paní doktorce, jestli mě ta noha nepřestane bolet… tak to je pro dnešek asi vše…..

 

váha – štěňátek

XEN             2040g

XAVER       2250 g

XAWAN      2270 g

XANTOS     2130 g 

Pokud chcete vidět více fotek klikněte zde :  tento odkaz

 

14.08.2023 – 18. den

 

 

váha – štěňátek

XEN             2100g

XAVER       2340 g

XAWAN      2340 g

XANTOS     2210 g 

 

15.08.2023 – 19. den

váha – štěňátek

XEN             2180g

XAVER       2360 g

XAWAN      2390 g

XANTOS     2260 g 

zatím stále bez příkrmu, ale cecíky mám poškrábané a dost to bolí s jakou vervou mě sají, jsou to ukřičení kluci začínají si hrát a poznávat se….méně spí a pomalu začínají slyšet…. jsem z nich dost unavená a ještě mě bolí ta moje pacička, ale snad to bude dobré říkala paní doktorka nesmím být takový divoch…

16.08. – 17.08.2023 – 20. den – 21.den

váha – štěňátek 17.08

XEN             2300 g

XAVER       2580 g

XAWAN      2560 g

XANTOS     2380 g 

 

18.08.2023 – 22. den

tak našim miláčkům jsou už tři týdny moc rychle to utíká ….již nejsou v bedýnce, ale v ohrádce chtějí prostě na nás vidět a pozorovat všechno kolem já stále jenom kojím již mají první zoubky a pořádně mě koušou už u nich nechci moc být, protože mě snad sežerou….. chodím již na delší procházky a když se vracíme domů slyšíme ten řev již u brány……celá smečka mě pomáhá s hlídáním nejvíce trpělivosti má Penny je úžasná říká to moje lidská máma Valinka je pozoruje jen z dály a Fífa ta je hned začala vychovávat prostě poslouchat se musí……ale jinak jsou kluci moc hodní příští týden již půjdou ven pozorovat přírodu……tak se mějte pěkně a já zas běžím do lesa už se moc těším…

 

váha – štěňátek

XEN             2180g

XAVER       2360 g

XAWAN      2390 g

XANTOS     2260 g 

 

Pokud chcete vidět více fotek klikněte zde :  tento odkaz

 

22.08.2023 – 26. den

 

už jsem se dlouho neozvala, ale vše je v pořádku a já jsem v jednom kole, kluci už mají zuby a pořádně koušou…máme nové bydlení ve dne, když není horko jsou již venku ve výběhu, ale na noc chodí domů…..hrají si s hračkami a mezi sebou se okousávají, ale jinak jsou moc hodní, kromě ranního vstávání to již křičí od čtyřech hodin….. stále mají jenom mé mlíčko …… já už se věnuji také trochu sobě chodím s paničkou na procházky a také trochu cvičím nosím bažanty a kačeny to mě hrozně baví….mějte se krásně jdu si na chvíli odpočinout…..

 

váha – štěňátek

XEN             2650 g

XAVER       3110 g

XAWAN     3000 g

XANTOS     2930 g 

 

25.08.2023

 

Našim klukům jsou čtyři týdny, jak to rychle uteklo jsou to pěkní cvaldové a již jim moje mlíčko nestačí tak dnes jim moje lidská máma dala poprvé něco dobrého do misky vrhli se na to a nic mi nenechali ani ochutnat….také jsou podruhé odčerveni a pravidelně si chodíme hrát ven už je s nimi veselo …mezi sebou si hrají a umí se i pořádně rozčilovat a štěkat rostou z nich ti praví flatíci lidská máma i já z nich máme velkou radost…

 

váha – štěňátek

 

XEN             3100 g

XAVER       3540 g

XAWAN     3420 g

XANTOS     3220 g 

 

01.09.2023

našim klukům je pět týdnů jsou to jedlíci v misce nikdy nic nezůstane a pak ještě kňučí a chtějí přidat …. byl tady pan doktor všechny prohlédl a je vše v pořádku… vstávají brzo ráno a hned mají plno síly na hry a nechtějí jít domů a chtějí si hrát už je kojím jednou denně, ale pokud by je lidská máma nechala určitě by mě sežrali celou…

váha – štěňátek

XEN             5100 g

XAVER       5540 g

XAWAN     6420 g

XANTOS     5820 g 

 

08.09.2023

je nám šest týdnů a mají se čile k světu papají granulky a samozřejmě mě občas odchytnou a cucnou si mlíčka poznávají celou naší smečku a jsou z ní nadšeni, ale musejí se naučit i ve smečce žít tak občas dostanou i napomenutí nejvíce si s nimi hraje Valinka a taky prohánějí i koťata jsou hraví, ale i poslušní chodí na přivolání na klikr jsou prostě super máme z nich velkou radost….

váha – štěňátek

XEN             5800 g

XAVER       6000 g

XAWAN     6820 g

XANTOS     6000 g 

 

 

15.09.2023

tak  už je to tu našim miláčkům je sedm týdnů jsou to veselí a zdraví kluci hrají si chodí na procházky a užívají si život se smečkou…. umí přivolání na klikr…dovedou si sednout  a ví co to znamená fuj….celá smečka je miluje….

váha – štěňátek

XEN             6100 g

XAVER       6500 g

XAWAN     7220 g

XANTOS     6700 g