Vrh G „Fortunáto“

Všechna štěňátka mají své nové domovy.

Kryto 01.02.2014 a 03.02.2014.
Covered in February 1, 2014 and February 3, 2014.

Předpokládané narození  05.04.2014.
Expected date of birth April 5, 2014.

Odběr štěňat začátkem června.
  Puppies will be available in early June.

Pokud máte zájem o štěňata z tohoto vrhu, můžete si je zamluvit již nyní.
If you are interested in a puppy from this litter you can book now.

Všechna štěňátka jsou již zamluvená, pokud máte zájem o štěňátka z naší chovatelské stanice, narodí se nám za čtrnáct dní náš vrh „H“. Více o tomto vrhu se dozvíte v odchovech.

Rodokmen – Pedigree

Matka / Mother –  Casiopea Betafor „Týna“   Otec / FatherOrwel Bonny Dux „Orwi“

Otec

Orwel Bonny Dux

Flat Castle’s Olympic Torch Forgeway Park Royal
Wizardwood Tawny Tansred
Flatterhaft Fire Drill Flattrerhaft Hazel Horse
Duckpond Japanese Ikura

Matka

Casiopea Betafor

Igor z Vlčích luk Black Amandas Jolly Good Fellow
Blatnice z Vlčích luk
Becki Betafor  Swallowsflight Ebony Quin
Lan-Tchein z Vlčí stepi

Naše štěňátka jsem plánovala již delší dobu,  pro Týnu jsem vybrala ženicha, kterého znám  a mnohokrát jsem ho viděla při práci, a také jsem měla tu možnost se s ním setkat osobně a prověřit si jeho povahu, která je pro mě tak důležitá je to velice hodný a povahově vyrovnaný pejsek a také s velice dobrou pracovní vlohou. Volila jsem ho také pro jeho krásnou  hnědou barvu. Z tohoto spojení by se mohla narodit i hnědá štěňátka. Doufám, že vše dobře dopadne a narodí se krásná a hlavně zdravá štěňátka. Pokud máte zájem a chcete vidět, jak štěňátka v bříšku Týny rostou, můžete se podívat.
Více zde.

I have planned our puppies for a long time. I chose the groom for Týna. I know him very well. I have seen him many times at work. I also had the opportunity to meet him in person. I could check hischaracter, which is so important for me. His character is very nice, temperament is balanced, ability to work is excellent. I also chose him for his beautiful brown color, therefore brown puppies could be born from this connection. I hope everything goes well and beautiful, healthy puppies will be born. If you are interested and want to see how the puppies grow Tyna´s belly  you can look at read more.

01.03.2014

Dnes pan doktor potvrdil, že Týna je březí. Na ultrazvuku bylo vidět pět štěňátek, budeme se těšit a uvidíme kolik se jich opravdu narodí.

Today, the doctor confirmed that Tyna is pregnant. An ultrasound examination confirmed fivepuppies. We are looking forward to see how many puppies will be really born.

Tento vrh se bude jmenovat „Fortunáto“ v italštině to znamená šťastný,  přeji tedy našim štěňátkům, až se narodí, aby toto jméno pro ně bylo opravdu šťastným.

This litter will be called „Fortunato“ in Italian it means happy, therefore I wish our puppies to be really happy in their lives.

08.03.2014

Dnes je Týna již 36 den březí začíná se malinko kulatě, ale stále se honí za míčky a sleduje celou smečku. Začíná být daleko žravější a vše co není na zámek sežere. Několik fotek s Týnkou.

Today Tyna is already pregnant 36th day. She is a little round but still chasing balls and watching the whole pack. She is eating more and more. She eats everything which is not locked. A few pictures with Tyna.

18.03.2014

Týna 46 den březí. Vše probíhá v pořádku Týna se kulatí a stále kouká, kde by co mohla sníst.Každý si u nás musí hlídat jídlo nebo je bez něho.Stále chodíme na procházky a občas házíme i dammy, ale nejraději odpočívá vedle mě nebo na gauči.

Tyna is pregnant 46th day. Everything is fine. Tyna is more and more round and still looking whereshe could something eat. Everybody must guard his food or food is stolen immediately. We are still going for walks and sometimes even throwing Damme. But she prefers resting next to me or on the sofa.


26.03.2014

Týna 54 den březí. Náš malý tank, jak ji říkáme již se pohybuje nohem pomaleji, ale stále má velkou chuť k jídlu musíme vše schovávat a nenechávat nic na stole, jinak je vše pryč. Připravili jsme porodní bednu, ale ona v ní zatím není vyvalují se v ní naše kočky. Pomalu se připravujeme na narození štěňátek, ale aport stále miluje a dokonce se i rozběhne.

Tyna is pregnant 54th day. She is called our small tank because she moves much slower. But she stillhas a great appetite. We have to hide everything and not leave anything on the table, otherwise everything is gone. We have prepared a birthing box, but she is not lying in it yet. The box is occupied by our cats. Slowly we prepare for the birth of the puppies, but Tyna still loves fetching and sometimes she even runs.

01.04.2014

Dnes je to již 60.den co je Týna březí vše je v pořádku jenom více polehává a připravue se na porod. Také si mě více hlídá a stále chodí za mnou. Dokonce i občas leží v porodní bedně.

Today it is already 60 days. Everything is fine with Tyna.  She just has to lie down more often than usual. She prepares for her childbirth. Also, I am more guarded by her and she follows me all the time. Evensometimes she lies in the birthing box.


více fotek zde (more photos).

04.04.2014

Magický to den, to jsem ještě nevěděla, jaké mi Týnka připraví překvapení.

Týna opravdu dodržela termín, který jsem si přála a porodila osm štěňátek. Již od rána byla velice neklidná a vyžadovala moji pozornost nechtěla ležet v porodní bedně a stále chtěla na gauč.Venku stále hrabala a chtěla se schovat  do jámy, nechala mě ještě  naobědvat, ale nádobí již muselo počkat praskla voda a za chvíli byl na světě první hnědý kluk na svět přišel 12.45 hod a dostal petrolejovou stužku  váží 300g. Týnka se hned začíná starat olizovat ho a po přiložení hned saje. Je klid, tak jsem si mohla jít uvařit kávu. Týna mě stále sleduje a je neklidná pomalu se blíží již hodina od prvního narození a nic. Stále rodím s homeopatiky a jsem s nimi velice spokojená. Týna dostane kuličky a po chvíli jsou tady vztahy a již se dere na svět další mimčo opět hnědý pejsek dostává zelenou stužku váží 360g a na svět přišel 13.48 hodin.Vše je zatím v pohodě Týna se stará a oba kluci sají, zase chvíle klidu.Týnka se rozhodla odpočívat je již zase o hodinu více opět kuličky a za chvíli je na světě černé štěňátko no je to zase pejsek dostává žlutou stužku váží 440g a na svět přišel 14.45 hod. No již je těch kluků dost říkám Týně, potřebuji alespoň čtyři holčičky, na které čekají noví majitelé, ale Týnka začíná poněkud rychle rodit a je tu hnědý hádejte co? no zase pejsek narodil se 14.55 hod dostal fialovou stužku a váží 360g také on se má čile k světu. Zase klid všichni sají a Týnka odpočívá koukám na ni a ona se jen tak po očku podívá, jako by mě chtěla říci nyní budu chvíli spát. V 16.00 hod se prodral na svět další hnědý pejsek co jiného že, váží 400g a dostává oranžovou stužku zase chvíle odpočinku Týna si dává na čas opět na mě hledí svýma velkýma očima, jako by říkala co ještě chceš a já odpovídám alespoň holku, ale zase nic 16.45 hod další kluk na světě tentokrát černý dostáva stužku barvy moka a váží 410g. Tak, abychom to shrnuli máme zatím šest pejsků pan veterinář viděl na sonu jen pět bublinek. Pomalu se smiřuji, že v tomto vrhu nebude žádná holčička. Týna se uklidňuje klidně leží a nic, jdeme se projít, abych zjistila jestli budeme rodit , nebo je to již vše dívám se nechápavě. Týnka leží klidně a pečlivě dbá o své potomky. Dostává další kuličky oběvují se slabší vztahy no, tak to ještě nebude vše. Po delší odmlce se dere na svět, hádeje co no zase kluk černé barvy dostává hnědou stužku narodil se 18.15 hod váží 460g. Již rezignuji máme sem krásných trpaslíků, ale pozor ještě to není všechno 18.20. hod přichází na svět čená holčička naše princeznička Sněhurka ta dosává stužku červenou. Tak konečně máme odrodíno, alespoň doufám již toho bylo dost z pěti bublinek je nakonec sedm kluků a jedna holka. Jsem ráda, že vše proběhlo v pořádku a všechna štěňátka jsou zravá a Týnka také. Opět mi příroda ukázala, že ona je ta, která určuje, jak o všechno bude. To je k porodu vše jdeme si všichni odpočinout bylo toho opravdu dost….


Tak tady jsme….

11.04.2014

Je nám týden!

Jak rychle to utíká našim štěňátkům, je již týden. Všem se daří dobře pijí mamčino mlíčko a Týnka se vzorně stará, je to opravdu pohodová fena. Mateřství si umí užívat a hlavně dává najevo celé naší smečce, že ona je nyní velice důležitá, a proto nyní může být v obývacím pokoji. Již nyní je vidět, že každé štěndo je jiné, o některém není ani slyšet, zato některé se dovede rozčilovat hodiny, ale přesto jsou to naše zlatíčka. Dostali také svá jména a někteří mají již své páníčky za tento týden toho bylo trochu dost.

Jména našich štěňátek

petrolejová hnědý pejsek         „FORUNÁTO GARP“            svůj psí svátek slaví 16. července

Pejsek Garp je již zadaný  bude žít v Hradci Králové v rodině Ruckerových.

zelená hnědý pejsek                 „FORUNÁTO GORO“            svůj psí svátek slaví 19.listopadu

Pejsek Goro je již zadaný pejede do Dudína ke slečně Novákové.

žlutá černý pejsek                     „FORTUNÁTO GUCCI“        svůj psí sváek slaví 17. července

Pejsek Gucci pojede do Srub k rodině pana Šediny.

fialová hnědý pejsek                 „FORUNÁTO GREG“            svůj psí svátek slaví 8. února

Pejsek Greg bude bydlet v Berouně u slečny  Anety Lukáčové.

oranžová hnědý pejsek             „FORTUNÁTO GLEN“          svůj psí sváek slaví 4. dubna

Pejsek Glen je již zadaný pojede do Nezvěstic k rodině Reitšpiesových.

mocca černý pejsek                  „FORTUNÁTO GRIM“          svůj psí sváek slaví 30. července

Pejsek Grimm je zadaný a pojede do Prahy k rodině Novotných.

hnědá černý pejsek                   „FORTUNÁTO GORDY“      svůj psí svátek slaví 12. září

Pejsek Gordy půjde do Prahy k rodině Babkových

červená černá fenka                 „FORUNÁTO GERRI“          svůj psí svátek slaví 25. dubna

Fenka Gerri je již zadaná svoji rodinu  Grznarových má v Petrově nad Desnou.

Další dva pejsky návštěva ještě čeká už se na ni aké moc těší…..

Jak rosteme:

GARP      GORO      GUCCI       GREG       GLEN     GRIM   GORDY    GERRI

306g          340g           440g           360g          395g        420g          470g          440g
315g          345g           460g           368g          410g        440g          500g          480g
320g          350g           480g           390g          420g        480g          550g          550g
335g          355g           510g           410g          450g        505g          650g          600g
380g          370g           550g           450g          510g        530g          690g          660g
430g          400g           600g           530g          600g        610g          820g          730g
485g          485g           650g           580g          630g        640g          860g          800g

Tak to jsou váhy našich malých piraní. Ještě je brzo psát o každém štěňátku, ale pokusím se, to jsou mé poznaky za týden co jsem prožila s nimi.

GARP  hnědý pejsek je z hnědých zatím nejtmavší klidný má rád teplo, a proto je stále pod dekou.

GORO  hnědý pejsek déle mu trvalo než se rozjedl dlouho jenom byl přisátý, ale nepapal, ale již se to            naučil a začíná to být vidět na váze je nejpohyblivější ze všech štěňátek.

GUCCI černý pejsek velice pohodový není o něm ani slyšet stále spinká v pelíšku nebo pod ním.

GREG hnědý pejsek trochu více upovídaný stále se mu něco nelíbí celá bednička spí jen on si stále
něco pobrukuje.

GLEN hnědý pejsek ten se drží jen u Týnky a stále ji hledá pokud není v beně, když ji konečně najde schoulí se jí pod packy a klidně spí.

GRIM černý pejsek nejraději spinká na zádech, nebo se stále tlačí na druhé své bratry stále musí někoho cítit.

GORDY černý pejsek veliký jedlík, když je čas krmení všechny odstrčí a žene se k cecíku nikoho k němu nepustí, když se nají, klidně spí.

GERRI černá fenečka na to, že je to jediná holka, již si dovede udělat pořádek, když se ji něco nelíbí nebo bráškové po ni lezou, začne tak ječet, že svým jekotem přivolá i Týnku.

To je z naší bedničky zatím vše, další zprávičky zase za týden. Pokud chcete vidět jak by o vše mělo vypadat tak se podívejte zde.

Více zde.

Máme ještě volné pejsky !!!!!!!!

Někteří pejsci jsou již zadaní, ale majitelé si je vyberou postupně po čtvrtém týdnu jejich života.

Také více fotek našich miminek uvidíte zde.

Více fotek zde.


Je nám týden


Již týden jsme v této bedničce

více fotek zde.

18.04.2014

Jsou nám dva týdny!

Nyní jsem si uvědomila, jak hrozně to letí a co ti malí broučkové musí všechno zvládnout za tak krátkou dobu. Našim štěňátkům jsou dva týdny stále sají mlíčko od Týnky byly poprvé odčerveni a moc jim to nechutnalo, všichni již postupně koukají na tento svět, používají nožičky a také si pomalu začínají hrát, vrčí, kňučí někteří i několik hodin už se umí každý projevovat po svém. Bednička již není jen spící a klidná, ale již je plná života , hraní a přelézání. Týnka již v bedně není stále leží opodál a bedlivě ji hlídá, ale dovolí i tetám se občas mrknout na svá dítka. To je pro tento týden vše z naší bedničky….

Jak rosteme:

GARP      GORO    GUCCI      GREG      GLEN      GRIM    GORDY    GERRI
zadaný      zadaný     zadyný        zadaný      zadaný      zadaný     zadaný      zadaná
508g          490g          680g           600g          650g         710g          880g          825g
530g          515g          710g           610g          710g         750g          940g          870g
590g          525g          760g           630g          750g         790g          990g          910g
600g          600g          790g           650g          820g         830g        1015g          930g
630g          620g          830g           670g          840g         860g        1070g          960g
690g          650g          930g           730g          860g         900g        1160g        1000g
720g          700g          990g           800g          900g         950g        1250g        1050g

A nyní o kaáždém štěňátku trochu málo povídání….

GARP stále je to velice tichý a klidný pejsek většinu času prospí. Na tento svět se poprvé podíval 18.04. ráno na mě mrknul jením očkem a večer i tím druhým, umí stát krásně na všech čtyřech a bráškům stále cucá ouška.

GORO pokud je Týnka v bedně je stále přisátý a saje mlíčko snaží se vše dohnat očička otevřel 17.04. obě najednou. Je malinko uvrčený a pokud se nemůže dostat k mlíčku dovede se pořádně rozčílit.

GUCCI z malinkého černého uzlíčku se stává docela temperamentí pejsek přelézá celou bedničku a pokouší se i o štěkání pokud mu něco právě leží v cestě. Na mě se poprvé podíval 17.04.Stále leze a spinká vždy na nějakém vysokém místě.

GREG povídání mu stále zůstáva všichni spí jen on si stále něco pobrukuje, ale velice se uklidní pokud ho vemu do náruče a nechám si ho ležet v klíně je už od malička pěkně mazanej.Poprvé na mě vykulil svoje očka 18.04

GLEN tichý velice klidný většinou všechno prospí, ale pokud příjde Týnka do bedničky, hned je u ní.Očka otevřel večer 17.04. Také si již několikrát štěknul, to abych si ho vzala do náruče a také ho pochovala.

GRIM také on se naučil mnoho věcí chodí po bedničce nejvíce kňučí a stále se mu něco nelíbí, ale pokud ho chovám hned se uklidní nejraději stále spí na zádech nebo si vybere to nejteplejší místo.Očka otevřel 18.04 ráno.

GORDY stále má hlad a všechny od cecíku odstrkuje pokud ho od cecíku vemu a chci, aby se najedli i ostatní dovede se pořádně rozčílit a pěkně vrčí, ale pokud se nají dosyta je klidný, jako beránek. Očka otevřel 18.04 ráno.

GERRI naše jediná princeznička je pěkná dračice všechny hned srovná a s nikým se nemazlí pokud chce spát a někdo po ní leze hned raguje zavrčením a běda, když ji někdo odstrčí od mlíčka to se umí pěkně rozčílit. Podívala se na mě 18.04.

To je zatím vše o našich štěňátkách za týden další zprávy… a trochu také příprav pro Vás, abyste se nenudili a důkladně se připravili na příchod štěňátka.

Více fotek zde.

Trénink předtím, než si pořídíte štěně:

 • Vylij studenou vodu na koberec a proběhni se tudy bosky a potmě.
 • Hned po probuzení se postav do deště (zůstaň tam, dokud se nerozední) a usilovně opakuj „Hodný pejsek, čůrej, pospěš si, dělej.“
 • Vyválej své nejlepší oblečení v psích chlupech. Pro světlé oblečení použij tmavé chlupy, pro tmavé oblečení zase světlé. Kromě toho nech pár chlupů (na barvě nezáleží) zaplavat zahřívací kolo v ranní kávě.
 • Hraj si s mokrým oslizlým tenisákem, nech si ho párkrát sklouznout po obličeji.
 • Sprintuj v ponožkách sněhem přes dvůr, abys rychle zavřel branku do zahrady.
 • Vysyp kolem sebe koš čistého, vyžehleného prádla a roztahej to po celém domě.
 • Vyskoč z křesla těsně před koncem svého oblíbeného televizního pořadu a upaluj ke dveřím s křikem: „Ne, ne, udělej to až venku.“ Zmeškej konec tohoto pořadu.
 • Nech své špinavé spodní prádlo ležet v obýváku, protože je tam pes stejně donese. Zejména pokud budeš mít zrovna návštěvu.
 • Vylij ráno na podlahu čokoládový pudink, a teprve až přijdeš z práce, tak to smíš uklidit.
 • Vezmi šroubovák a vyvrtej dírky do nohou jídelního stolu – štěně zde bude zanedlouho pokračovat.
 • Na procházce nesmíš jít po chodníku, ale křížem krážem přes bláto a louže. Dbej na to, abys měl kalhoty a boty pořádně špinavé.
 • Vezmi teplou a měkoučkou deku ze sušičky na prádlo a zabal se do ní. Přesně tento pocit budeš mít, až ti tvoje štěně usne na klíně.

25.04.2014

Jsou nám tři týdny!

Jak ten čas letí řeknete si , když vidíte ty naše prcky, jak se mají čile k světu, pomalu jim již bednička nebude stačit. Začínají si hrát více dovádějí a také je již musím jednou denně přikrmovat, abych se alespoň mohla vyspat, pokud mají hlad křičí, vrčí prostě chtějí upozornit Týnku, že je čas k jídlu. Pravidelně přibývají na váze a všichni již dosáhli jednoho kilogramu a obvzlášť velcí jedlíci i více. Mají první zoubky. Pouštím jim první zvuky. Začínají slyšet a hlavně již všichni vidí pokud jdu k bedničce již se ke mě ženou vědí, že něco dostanou. Toto jsou asi poslední zprávy z bedničky za týden to bude již z našeho nového bydlení, ale to zase až příští týden……..

Jak rosteme:

GARP    GORO    GUCCI      GREG      GLEN     GRIM     GORDY      GERRI
zadaný    zadaný     zadaný       zadaný     zadaný    zadaný       zadaný        zadaná

760g        700g        1060g          810g        910g        1015g         1300g           1070g
830g        750g        1120g          860g        970g        1065g         1370g           1130g
950g        870g        1170g          905g      1110g        1080g         1450g           1170g
1060g       970g        1250g         1070g      1180g        1110g         1550g           1300g
1120g       990g        1350g         1180g      1340g        1200g         1710g           1340g
1150g     1010g        1440g         1220g      1370g        1310g         1780g           1560g
1190g     1050g        1470g         1295g      1455g        1360g         1800g           1620g

A nyní o káždém štěňátku trochu málo povídání….

GARP naš Garpík je stále nejtmavší a také nejhodnější chlapeček vše dělá s rozvahou veliký
pohodář a pokud je v náruči brumlá si spokojeností má již plnou pusu zoubků.

GORO stále nejmenší pejsek, ale když přinesu misku je u ní první a poslední odchází, také má již
plnou pusu zoubků je velice aktivní všichni již spí a on si stále hraje, nebo někoho kouše.

GUCCI ukňučený a stále se mu něco nelíbí s malinkatého uzlíčku se stal pěkný kňučoun, trvá mu
než se uvelebí a najde to pravé místo ke spánku, také má už zoubky a pěkně ostré.

GREG stále ho nejvíce chovám, bez pochování on prostě neusne, ale když ho dám do bedny dlouho
si něco mumlá a dovede se také pořádně rozčílit a to i Týnka se jde podívat co se děje.

GLEN klidný, rozvážný rád je ve společnosti ostatních a má rád pokud se někde může přitulit hlazení
a pochování miluje s našim kocourem je velký kamarád.

GRIM další ukňučený pejsek velice rád se chová nebo jen tak leží v křesle vedle mě stačí, když mě
jen cítí již má také zoubky a snaží se s nimi kousat vše v jeho blízkosti.

GORDY náš velký valibuk najradějí jí a spí a je to na něm také vidět váží ze všech nejvíce snad nás
všechny nesní pro jídlo udělá vše dovede se i rozběhnou k misce má velice rád, když ho
hladím.

GERRI naše jediná holčička také nemá žádné problémy s jídlem velice ji chutná, každého hned
dovede srovnat no prostě ženská, jak slyší můj hlas už běží ví, že bude něco k jídlu.

Tak to jsem Vám řekla o našich miláčcích asi vše jsou hrozně milí a také dovedou být i někdy dosti hluční, ale to poznáte, až se na ně přijedete podívat už se na Vás moc těší. Konečně si budete moci vybrat toho nejlepšího kamaráda sami. Návštěvy jsou po domluvě od 04.05.2014.
Ještě několik fotek, více na rajčeti další zprávy zase za týden…….


Spokojenost mám plné bříško.                                                                          Co zase chceš?


Trochu se musím protáhnout.                                                                   Já tě sežeru, co ty na to?
Více fotek zde.

02.05.2014

Jak rychle to utíká jsou nám již čtyři týdny!

Je jim již jeden měsíc vše jde tak moc rychle, ani si neuvědomuji, že za chvíli již půjdou do svých nových domovů. Tento týden byl ve znamení mnoha změn. Naše štěňátka se musela naučit jíst něco jiného než maminčino mléko, museli se přestěhovat z bedničky a byli poprvé venku na procházce. Na týdem mnoho změn, ale štěnda vše zvládla na jedničku baští z misky maso a velice jim chutná v ohrádce mají více prostoru na hraní a skotačení a venku jsem byla překvapena, že v cizím prostoru se ani nebáli a hned začali všude lést a vše očichávat, ani sekačky se nezalekli jsou to chytří flatíci. Dostatečně přibývají na váze, hrají si vrčí , mají již plno zoubků a začínají vše okusova začíná u nás být veselo. Ostaní naše dámy vše pozorují z povzdálí, Týnka je k ohrádce ještě nechce pustit a ostražitě ji hlídá. Všechna naše štěňátka mají již své nové majitele, kteří se na ně během příštího týdne přijedou podívat již se na ně moc těšíme. Na nové zprávy se těžte zase za týden. Všechna fota našich štěňátek jsou na rajčeti. Přejeme všem krásné májové dny!

Jak rosteme:

GARP    GORO    GUCCI      GREG      GLEN     GRIM     GORDY      GERRI
zadaný      zadaný     zadaný       zadaný      zadaný    zadaný      zadaný        zadaná

1120g       1060g        1480g        1300g       1500g       1390g        1840g         1640g
1250g       1290g        1500g        1360g       1550g       1420g        1940g         1780g
1320g       1310g        1620g        1580g       1720g       1650g        2100g         1860g
1430g       1350g        1750g        1630g       1840g       1700g        2220g         1960g
1540g       1450g        1930g        1730g       1970g       1820g        2500g         2050g
1600g       1470g        2010g        1860g       2135g       1900g        2590g         2390g
1740g       1650g        2150g        2040g       2350g       2060g        2600g         2590g

A nyní o káždém štěňátku trochu málo povídání….

GARP naš Garpík je stále nejtmavší velice vyrovnaný pejsek rád se chová reguje na můj hlas a stále věšinu dne prospí v pelíšku má rád plyšové hračky venku se choval jako profesionál vůbec se ničeho nebál.

GORO stále nejmenší pejsek, ale za to velice živý celý den si běhá po výběhu hraje si a každého budí  venku se procházel po zahradě a ničeho se nebál moc se mu tam líbilo pokud zavolám hned mě pozná a běží za mnou.

GUCCI stále velice upovídaný pejsek pokud se mu něco nelíbí hned to dá na jevo svým hlasitým pískotem. Venku také i on aktivní a prozkoumával terén a zapoměl přitom i kňučení. Také on se rád chová a mazlí.

GREG druhý s velice hlasitým projevem, ale také velice živý a veselý chlapeček na noc ho musím stále chovat pokud ho nepochovám začne kňučet a kvílet no prostě i tak malý si dovede vše vynutit také on venku aktivní a ničeho se nebál.

GLEN stále velice klidný a rozvážný kluk než udělá nějaký pohyb vše si promyslí nedělá nic ukvapeně rád jí a také má rád společnost ostatních svých brášků venku také i on velice učenlivý a snažil se vše očuchávat.

GRIM nejraději má, když může ležet vedle mě pak se přitulí a klidně spinká rád papá a hraje si občas ještě zakňučí, ale dlouho mu to nevydrží. Venku i on se choval velice dobře a ničeho se nebál.

GORDY náš nejtěžší a také nejhodnější buď spí nebo jí, ale venku se mu moc líbilo udělal i rychlé kroky a také trochu i běžel rád si hraje s kolečkem a provokuje svoje brášky.

GERRI jediná holka a umí si srovnat pořádek mezi všemi pokud se jí něco nelíbí zavrčí a začne okolo sebe vzbuzovat hrůzu, ráda si hraje a také je vždy u misky první venku probádala kde co  no prostě správná ženská.

Před našimi flaty je nyní mnoho úkolů, které se musejí naučit je to pro ně ta nejůležitější doba,aby z nich vyrostli Ti nejlepší psí kamarádi budu se snažit je vše naučit a doufám, že se mi to podaří. Tato doba je pro štěňátka velmi důležitá a své poznatky si ponesou po celý svůj život. Také se moc těšíme na návštěvy, které se již brzo uskuteční. Nic nám nevozte máme toho dost, ale pokud máte staré savé noviny ty nám můžete přivést těch u nás není nikdy dost. Další zprávy zase za týden.


V novém pelíšku                                                                                         Pozor zlé zvíře!


Naše modelka                                                                                         Kde nás je víc?
více fotek zde.

09.05.2014

Již je nám pět týdnů!

Našim štěňátkům je již pět týdnů rostou a užívají si naší smečky a hlavně mamky Týnky již nekojí, ale ráda si s nimi hraje a také je občas i pokárá a potom je slyšet naříkání, ale poslouchat se musí všude. Papají maso s rýží to mají velice rádi, ale granulky jim moc nejedou, ale musí se to naučit. Rostou a přibývají na váze a už to nejsou malá neohrabaná miminka, ale jak já jim říkám predátoři na co se vrhnou hned zničí. Milují pobyt venku, kde si prošmejdí každý kout a dovedou si hrát a také na sebe vrčí a ukazují, kdo je nejsilnější je to nejlepší období jejich her, ale také mnoho učení a hlavně socializace, aby až si vezmete štěňáko domů bylo na vše připravené. Nejraději tráví večery v obývacím pokoji a jak já říkám koukají na televizi a hlavně se chovají a mazlí to mají nejraději. Další povídání zase za týden.

Jak rosteme:

GARP    GORO    GUCCI      GREG      GLEN       GRIM     GORDY     GERRI
zadaný    zadaný     zadaný        zadaný     zadaný      zadaný      zadaný        zadaná

1900g    1790g        2250g         2050g       2400g        2150g        2900g         2900g
2000g    1900g        2340g         2320g       2580g        2310g        3100g         2980g
2100g    2000g        2540g         2480g       2800g        2500g        3300g         3000g
2150g    2050g        2570g         2500g       2870g        2550g        3320g         3100g
2190g    2210g        2620g         2600g       2900g        2630g        3420g         3150g
2230g    2310g        2700g         2720g       2980g        2720g        3580g         3150g
2300g    2350g        2800g         2760g       3000g        2800g        3600g         3250g

A nyní o káždém štěňátku trochu málo povídání….

GARP velice klidný a vyvážený pejsek rád se prochází venku a prošmejdí každý kout.Vůbec nechce granulky již jsem zkoušela mnoho lstí, jak ho ty granule naučit jíst, ale ne on bude držet hladovku, ale když je maso je u něho první….

GORO veselý a kontaktní pejsek jen co promluvím již se žene ke mě ničeho se nebojí a tunelem proběhl, jako první má rád nové věci a je velice učenlivý. S jídlem nemá žádné problémy i granulky docela papá i když samozřejmě je lepší maso……

GUCCI stále naše veselé sluníčko rád si hraje, ale nejraději se chová a miluje, když může ležet vedle mě zkoulí se do klubíčka, jako kočka a spí má rád teplo a papání i granulky mu nedělají žádný problém……

GREG také velice živý a veselý kluk má nejraději pobyt venku, kde si dovede stále hrát a s náší Penny dovede běhat celé hodiny a najenou je klid a on prostě tvrdě usne, granule mu také nedělají žádný problém…

GLEN náš valibuk, jak já mu říkám ten udělá jen rychlý krok, když vidí misku se žrádlem, ale jinak klidný a má rád, když se s ním někdo mazlí a povídá naslouchá, jako by všemu rozuměl, takový náš chytrolín….

GRIM velice kontaktní někdy až moc stále chce být v mé blízkosti a pokud není dovede se i hodně rozčilovat venku si hraje a zapomene i na to, že tam nejsem granule jí bez problémů má rád dovádění s naší Fifinou…

GORDY stále náš nejtěžšší pejsek jídlo prostě miluje a i pohyb běhá po zahradě a honí se s brášky a sestrou. Rád má hračky se zvuky a také prolézá tunelem a dokonce jde i po malých schůdkách dosti odhodlaně….

GERRI jako jediná ženská si umí udělala pořádek v celé smečce, ale pokud uslyší volání je u mne jako první, velice učenlivá a hlavně nebojácná vše zvládá na jedničku. Miluje velké prostory nerada je zavřená to dovede kňučet celé hodiny….

Příští týden nás čeká tetování a pak naše štěňátka již budou patřit do naší velké flatí rodiny již nás je v naší republice skoro čtyři tisíce. Dále se budou zdokonalovat a učit, aby než půjdou do svých nových rodin vše uměli. Několik fotek z našeho venkovního řádění. Další zprávy zas za týden….


Hrajeme si s Penny                                                                         Žádné mlíčko neteče…

Z těch granulí jsme usnuli.                                                   Po námaze spánek, ten nás posílí.

16.05.2014

Již nám je šest týdnů!

tak rychle to utíka  našim štěňátkům je šest týdnů dnes jsme byli na tetování a vše zvláli velice dobře ani moc nekňučeli, již se zařadili do velké flatí rodiny, také dostali tak vysoká čísla, že jsem nemohla ani uvěřit, že je již v Čechách skoro čtyřitisíce flatů. Naši flatíci se mají čile k světu chodí na procházky učí se přijít na zavolání, některým to jde lépe jiným hůře, ale jsou moc šikovní, prolézají tunelem a vůbec  se nebojí poslouchají různé zvuky a také již neutíkají, když slyší vlak. Pomalu si zvykají na granulky a vodu na pití používají, jako brouzdaliště moc se jim to líbí cachtají až jsou celí mokří. Příští týden dostanou ještě malou včelku a pokud vše půjde dobře již se v neděli mohou rozjed do nových domovů. Budeme jim drže pěsti, aby vše zvláli a jejich noví majitelé z nich měli jen samou radost. Další zprávy zase příští pátek to již budou asi poslední…..

Jak rosteme:

GARP    GORO    GUCCI      GREG      GLEN       GRIM     GORDY      GERRI
zadaný    zadaný     zadaný        zadaný     zadaný      zadaný      zadaný        zadaná

2450g    2480g        2920g         2800g       3250g        2920g        3680g         3280g
2500g    2500g        3050g         2890g       3320g        3000g        3720g         3320g
2580g    2620g        3100g         2920g       3490g        3150g        3860g         3350g
2620g    2700g        3210g         3100g       3580g        3200g        4000g         3400g
2760g    2790g        3250g         3260g       3790g        3300g        4100g         3410g
2810g    2840g        3350g         3350g       3820g        3420g        4150g         3480g
2900g    2980g        3420g         3480g       3960g        3490g        4210g         3520g

Dnes již nebudu psát o každém štěňátku zvlášť jsou to moc šikovná štěňátka a také neposedná zkoušela jsem je vyfotit v postoji a v sedě a podívejte se, jak to dopadlo.
Příští týden se půjdeme vyfotit k odborníkovi do ateliéru, abychom měli ještě nějaká společná fota. Dopilujeme ještě nějaké ty věci co nám moc nejdou a budeme se těši na nové rodiny…


Všichni naši hnědí, šest týdnů                                                                  S mamkou Týnkou


Je nám šest týdnů                                                                                      Druhý pokus…