Vrh H „Gentile“

Všechna štěňátka mají své nové domovy.

Kryto 11.03.2014 a 13.03.2014
Covered on March 11, 2014 and March 13, 2014

Narození  09.05.2014
The expected birth 09.05.2014

Odběr štěňat od 28.06.2014
Takeover of puppies in the second half of July

Pokud máte zájem o štěňata z tohoto vrhu, můžete si je zamluvit již nyní.
If you are interested in a puppies from this litter you can book them now.

Rodokmen – Pedigree

Matka / Mother                                                                    Otec / Father

AdessoBabeta od Ivanského jezera „Betty“                Swallowsflight Highclass-Spirit „Gump“

                                     

Rodiče našich štěňátek. Parents of puppies.

Betty, jak ji doma říkají, mám ve spolumajitelství. S její paničkou jsme se rozhodly, že se budeme snažit tuto fenku uchovnit. Betty je velice typová fena, na výstavách velice úspěšná s vyrovnanou povahou, veselostí flata a radostí k práci. Tento záměr se nám podařil a Betty se nám podařilo uchovnit. Začala druhá fáze výběr ženicha. Dlouho jsme se nemohly dohodnout, jakého pejska k naší Bettě vybereme. Nakonec jsme vybraly  pejska, který se nám oběma líbil jak typově, tak i povahou, jmenuje se „Gump“. Doufám, že jsme vybraly dobře a narodí se krásná, zdravá a veselá flatí miminka. Štěňátka budou vyrůstat  u Betty doma v Třebechovicích, ale pod moji stálou kontrolou. Vše co se bude dít, a jak štěňátka rostou, uvidíte na našich stránkách.

Betty, as we call her at home I co-owned with her owner, we have decided that we will make an affort to have breeding female. Betty is the very typical female. She is very successful at shows. Her character isbalanced with Flat gaiety and joyfulness to work. This is the goal we scored and Betty is a breeding female.Then it began the second phase, selection of groom. We could not agree for a long time who will be chosen for Betty. Finally, we chose a dog who was attractive for both of us. Typically and according to his character as well. He is called „Gump“. I hope we have made the right choice. And healthy and beautiful cheerful Flatbabies will be born. The puppies will grow up with Betty at her home in Trebechovice, but under myconstant supervision. All what it will happen, and how the puppies will grow you see on our website.

Otec

Swallowsflith
Highclass-Spirit

Lizzlog Double Agent /GB/ Rainesgift over Moon
CalswishRosenbud for Lizzlong
Swallowsfligh
Sunshine Spirit /NL/
 Swallowsfligh Christmas Cracker JW
Swallowsfligh Que Sera Sera Quiq

Matka

Adesso Babeta
od Ivanského jezera

Swallowsflight
Startrack-Hussy
Comics Twillight in Blue
Swallowsflight Hurricane Hussy
Finladia Black Brianta O’Flanagan Vice Versa
Artic Avalanche Black Brianta

03.04.2014

Dnes pan doktor potvrdil, že Betty očekává štěňátka. Na sonu bylo vidět šest bublinek, tak uvidíme, kolik miminek se narodí. Na štěňátka se moc těšíme. Pokud chcete vidět, jak štěňátka v bříšku Betty rostou, klikněte na odkaz.

Více zde.

Today, the doctor confirmed that Betty is pregnant. Ultrasonics examination shows six bubles. But we will see how many puppies will be born. We are looking forward to them. If you want to see how puppies are growing in Betty´s belly click on the link.

Read more.

15.04.2014

Další zprávy od Betty, daří se jí dobře, trochu již je to na ní vidět, je 36 den březí. Bety si těhotenství užívá, ráda se někde povaluje a již nechce moc chodit, ale panička jí nedá pokoj, a tak musí chodit na procházky sice pomalou chůzí, ale musí. Jsme velice přísní, myslí si Bety. Ještě několik fotek….


No, alespoň mě nech sedět                                                               Spěchej, již si chci lehnout

20.04.2014

Dnes jsem konečně rozhodla, jaké jméno ponese tento vrh  „H“ GENTILE ( džentýle) v Italštině to znamená milý, laskavý. Doufám, že se narodí opravdu krásná, milá štěňátka a hlavně, že pro ně najdeme ty nejlepší páníčky, kteří se budou o naše flatíky dobře starat a zažijou s nimi spousty báječných let, a tak se naše velká flatí rodina od Ivanského jezera zase o několik krásných flatíků rozroste.

05.05.2014

56. den březí Betty polehává v bedně a připravuje se na porod, narození štěňátek očekáváme každým dnem.


Betty odpočívá v bedně                                                                                   Co zase chceš?

06.05.2014

57. den, Betty veselá užívá si krásného počasí veškeré chmury přešly, je veselá a užívá si sluníčka. Teplota v normálu. Na štěňátka si ještě musíme chvíli počkat…. Betty na zahradě.


Náš malý tank


                       Ještě úsměv                                                              Trochu si musím promasírovat záda

09.05.2014

60. den rodíme!!!

Včera večer jsem dorazila do Třebechovic, Betty se rozhodla, že mě pustí na výstavu do Humpolce a bude tedy rodit dnes.
Je to moc hodná holka. Panička Blanka měla vše vzorně připravené a Bety mě uvítala z bedny s vyplazeným jazykem a hlubokým dechem, jako by mě chtěla říci jsem připravená můžeme…
Vše, ale tak rychle nešlo, asi v devět hodin večer ji praskla voda, mysleli jsme, že to půjde rychle, ale Betty si dávala na čas, byla v klidu a dívala se na nás svýma velkýma očima, jako by chtěla říci jen si počkejte uvidíte to překvapení.
22.52 hod se klube na svět něco, poprvé jsem vyfotila bublinku s pacičkou je to kluk dostává světle modrou stužku a váží 370g. Betty se hned začne starat, jako pravý profík, hned ho celého myje a stále se ji zdá špinavý i přes naše uklidňování, že je dosti čistý.
Po chvíli si ulehá a klidně si spí, modrý klučina klidně pije mléko.
23.40 hod se dere na svět další bublinka, je to zase kluk, váží 530g dostává tmavě modrou stužku a Betty ho opět důkladně omývá svým jazykem, pejsek hned začne sát, vše je v pořádku, Beta si zase uléhá a začíná tvrdě spát.
01.04 hod se dere další bublinka opět je to kluk, říkáme Bety, taky nějaké ty holky, čekají na ně již noví majitelé, ale Betta se podívá a jako by říkala buďte rádi za to, co máme, dostává světle fialovou stužku a váží 480g také hned začne sát mléko.
01.21. hod přichází na svět další kluk dostává zelenou stužku a váží 490g, také on začne hned sát mléko a Betty ho také důkladně omyje.
01.53 hod jsme se konečně dočkali, přichází na svět první holka, dostává červenou stužku a také váží 490g. Bety provede opět důkladnou očistu a uléhá ke spánku, všechna štěňátka sají mlíčko a jsou v klidu. Vypadá to, že Bety skončila, již žádné štěňátko nebude, je klidná a vyrovnaná.
Jen na nás trochu mrkne očkem, jako by řekla jděte již také spát. nic víc již nebude.
Tak skončil porod naší Betty a můžete se těšit za týden na další zprávy a ještě několik  fotek…..

To jsou všechna štěňátka těsně po narození

Pokud byste chtěli vědět více o růstu a vývoji štěňátek podívejte se zde :

více zde.

15.05.2014

První týden života….

Dnes je našim štěňátkům jeden týden, jsou to pěkní cvaldové, stále jenom pijí mlíčko od Bety a spinkají. Zatím je v bedničce klid, jenom, když se nějaké štěňátko odsune od Bety, tak se začne hlasitě projevovat, ale Bety jako vzorná matka dá vždy vše do pořádku a zase je klid. Štěňátka již dostala svá jména a doufám, že jsme pro ně vybrali ta nejhezčí. Některá jsou již rezervovaná a jejich noví majitelé se na ně moc těší, až se za nimi přijedou podívat, ale ještě je moc brzy. To je asi vše za tento týden z naší bedničky další zprávy zase za týden….

světle modrá stužka pejsek dosal jméno                        “ GENTILE HARRY “            zadaný

tmavě modrá stužka pejsek dostal jméno                      „GENTILE HECTOR “           zadaný

svěle fialová stužka pejsek dosal jméno                        „GENTILE HAKIM “            zadaný

zelená stužka pejsek dostal jméno                                 “ GENTILE HENRY “              zadaný

červená stužka fenka dostala jméno                             „GENTILE HARRIET “           zadaná

Jak rosteme:

světle modrý         tmavě modrý               světle fialový                 zelený                             červená
HARRY                      HECTOR                          HAKIM                       HENRY                       HARRIET
370g                            530g                                  480g                               490g                                490g
420g                            570g                                  510g                               530g                                540g
490g                            660g                                  580g                               600g                                600g
580g                            740g                                  660g                               660g                                670g
650g                            820g                                  740g                               740g                                770g
860g                            990g                                  990g                               970g                              1000g
890g                          1030g                                1010g                             1000g                              1050g

Tak to jsou váhy našich malých valibuků. Ještě je brzo psát o každém štěňátku, ale pokusím se, jsou to mé poznatky za týden, co jsme s nimi prožili.

HARRY klidný rozvážný pejsek, když je napapaný odvalí se od mámina cecíku a klidně spí vždy je zachumlaný někde vedle sourozenců.

HECTOR ten je zase první u mámina cecíku a každého odstrčí a teprve, když se pořádně nají, tak se odvalí a klidně spokojeně spí.

HAKIM to je takový maminčin mazlíček stále je u její hlavy a běda, jak se jen trochu vzdálí, hned začne pískat musí ji prostě stále cítit, jinak je zle.

HENRY nezůstává pozadu také se hrne vždy k mámině cecíku a pořádně se nají a pak také usne a spokojeně spí.

HARRIETA jediná holka se nezapře již nyní si dělá pořádek a také k jídlu má vřelý vztah zatím váží nejvíce také je nejvíce ukřičená, no prostě holka.

To je asi za tento první týden vše.Betty je vzornou matkou o svá štěňátka se vzorně stará  a je velice pečlivá matka.Příští týden již to bude veselejší štěňátka začnou vidět a pomalu se postaví i na nohy tak se těžte zase na další zprávy z naší bedničky a ještě nějaké fotky více fotek na rajčeti.


Je nám jeden týden


Dva kluci


Celá partička pohromadě
více fotek zde.

22.05.2014

Druhý týden v naší bedničce.

Betty je vzornou matkou, o své potomky se vzorně stará a oni stále pijí mlíčko a jsou to naši valibuci, ale také již začínají používat nožičky, i když někteří se postaví a hned zase spadnou, ale některým to jde velice dobře. Také se na tento svět koukají pěknýma tmavýma očima, jsou to milá a krásná štěňátka mám z nich moc velkou radost. Další zprávy z bedničky zase za týden.

Jak rosteme:

HARRY                      HECTOR                          HAKIM                       HENRY                       HARRIET
980g                           1160g                                1150g                             1120g                              1180g
1080g                          1230g                                1190g                             1230g                              1280g
1150g                          1320g                                1280g                             1280g                              1400g
1250g                          1460g                                1380g                             1350g                              1440g
1390g                          1550g                                1470g                             1420g                              1500g
1500g                          1630g                                1550g                             1520g                              1660g
1570g                          1720g                                1600g                             1620g                              1700g

Toto jsou váhy našich valibuků a nyní o každém trochu podrobněji co dalo naše pozorování. Vydržíme se na ně dívat a pozorujeme na nich každou změnu je to moc hezké co příroda dokáže.

HARRY velký pohodář, klidný, tichý, spinká nejraději pohromadě s ostatními velice rád má maminčino mlíčko snaží se u ní být vždy první.

HEKTOR nejklidnější a nejméně náročný pejsek, usne téměř kdekoliv a v jakékoli pozici, když má hlad, tak všechny odstrčí a dosáhne svého, rád se nechá hladit a chovat.

HAKIM takový akční pejsek, nejraději spí u maminka u předních tlapek nebo někde sám v rohu, poněkud hlasitější, pokud se mu něco nelíbí, rád spí na zádech nožičkami vzhůru.

HENRY klidný a vyrovnaný pejsek, někdy o něm ani nevím, když spí, tak si něco pobrukuje, rád se mazlí a není rád sám, u jídla je mezi prvními.

HARRIETA je to slečna se vším všudy, nejhlasitější, nejakčnější, když se jí něco nelíbí, tak to hlasitě dává najevo, u jídla vždy jako první, nenechá se odstrčit, ráda se nechá hladit.


Toto je klid po papání


Nejlépe je ležet blízko sebe                                                                         Malý medvídek

Více fotek z tohoto týdne více fotek zde.

29.05.2014

Třetí týden v naší bedničce.

Bety je stále velice pečlivou matkou a o svá štěňátka se vzorně stará, ale již se musí starat více. Štěňátka již více lezou, hrají si, a tak má více starosti je všechny uhlídat, ale již také jde sama na procházku a nechá je samotné, ale jak se vrátí hned si je jde spočítá jestli jsou všechna. Mají již také zoubky a tento týden již budeme přijímat návštěvy, štěňátka jsou zdravá a tak si je konečně jejich noví majitelé budou moci pochovat a pomazlit se s nimi, už se na všechny moc těšíme. Příští týden se již také budou stěhovat z bedničky, již jim je malá. Další zprávy zase za týden.

Jak rosteme:

HARRY                      HECTOR                          HAKIM                       HENRY                       HARRIET
1580g                          1740g                                1610g                             1640g                              1710g
1680g                          1800g                                1700g                             1720g                              1770g
1730g                          1890g                                1790g                             1820g                              1880g
1780g                          1950g                                1860g                             1930g                              1990g
1900g                          2060g                                1980g                             2000g                              2140g
2040g                          2190g                                2100g                             2130g                              2230g
2080g                          2250g                                2180g                             2190g                              2300g

Zase o několik gramů těžší, ale zase hbitější a velice mazlivá a milá štěňátka, je moc krásné pozorovat jejich bedničku, vydržíme se na ně dívat hodiny. Zase několik postřehů o každém štěňátku:

HARRY velmi pohodový pejsek, poprvé otevřel oči 22.5.2014, první zoubky jsem nahmatala 30.5.2014, rád se tulí k ostatním, rád se přidá do soubojů s brášky, je to můj oblíbenec snad proto, že je nejmenší, ale v ničem nezaostává, klidný, mazlivý.

HECTOR veliký pohodář, poprvé otevřel oči 21.5.2014, první zoubky jsem nahmatala 30.5.2014, nic ho nerozhází, klidný, mazlivý, rozvážný.

HAKIM velký průzkumník a samotář, stále spí někde ve výškách, rád má vše chlupaté, plyšové, velký jedlík, poprvé otevřel oči 21.5.2014 a zoubky se mu prořezaly 30.5.2014.

HENRY takové naše „princátko“, klidný, vyrovnaný, velký bojovník u jídla i při hrách, mazlivý, v poslední době objevil krásu vrčení a štěkání, tak to trénuje, poprvé otevřel oči 21.5.2014 a zoubky jsem nahmatala 30.5.2014…

HARRIETA otevřela oči jako první 20.5.2014 a zoubky jsem nahmatala 29.5.2014, umí nejlépe ovládat své štěněcí tělo, nejrychleji chodí, je jí nejvíce slyšet, ráda se mazlí, je první u jídla,  v soubojích o hračky většinou vyhrává.


Máme obrovský hlad                                                                          Nejraději spím na zádech

Více fotek z tohoto týdne více fotek zde.

05.06.2014

Již nám jsou čtyři týdny!

Tento týden byl ve znamení pohybu, štěňátka začala více používat nožičky nejen k chůze, ale i k běhu, musela jsem je přestěhovat z bedničky do ohrádky, kde mají více prostoru. Také už přikrmujeme, aby maminka Betty nebyla na vše sama – taky pěkně rosteme, skoro všichni už máme 3 kg, máme ostré zoubky a stále něco nebo někoho okusujeme. Tento týden už přijímáme návštěvy moc se na ně těšíme!

Jak rosteme:

HARRY                      HECTOR                          HAKIM                       HENRY                       HARRIET
2100g                          2300g                                2260g                             2240g                              2350g
2150g                          2380g                                2350g                             2320g                              2420g
2270g                          2500g                                2480g                             2460g                              2520g
2340g                          2600g                                2560g                             2600g                              2620g
2500g                          2700g                                2690g                             2720g                              2730g
2600g                          2800g                                2800g                             2800g                              2800g
2720g                          2980g                                2950g                             2900g                              3000g

A nyní o každém štěňátku trochu povídání:

HARRY velký průzkumník, velmi klidný, ale také zvědavý pejsek, velmi pěkně prospívá, chutná mu masíčko.

HECTOR co zjistil, že nožičky slouží k běhání, tak stále pobíhá, je klidný, skoro nic ho nerozhází, mazlivý, velký spáč.

HAKIM také velký pohodář a kliďas, rád se mazlí a chová v náruči, velký jedlík, když se mu něco nelíbí, dává to hlasitě všem vědět.

HENRY je stále v pohybu, prozkoumává okolí, vše prověří svými zoubky, velký mazel, ale také dokonalý jedlík.

HARRIETA  také ráda prozkoumává okolí, všude je první, mazlivá, zvědavá, jako pravá psí holčička.

Všechna štěňátka jsou velice pěkná a vyrovnaná mají klidnou povahu , tak jak jsem to chtěla, budou dobrými společníky pro své nové páníčky. Moc se těšíme na návštěvy. Další zprávy zase za týden…

Více fotek z tohoto týdne více fotek zde.

12.06.2014

Jak rychle to utíká je nám již pět týdnů.

Tento týden byl ve znamení návštěv, přišli se na naše štěňátka podívat noví majitelé  z různých koutů naší republiky jsme moc rádi, že štěňátka se dostanou do dobrých rukou a budou po boku bezva páníčků. Ti by si je nejraději vzali již nyní, ale vše chce svůj čas. Příští týden již půjdou na tetování a tak se budou moci považovat za opravdová štěňátka flatů. Mají již docela vysoká čísla už je v naší republice čtyři tisíce flatů.

Jak rosteme:

HARRY                      HECTOR                          HAKIM                       HENRY                       HARRIET
2950g                          3250g                                3200g                             3100g                              3200g
3100g                          3350g                                3300g                             3150g                              3300g
3250g                          3470g                                3400g                             3200g                              3400g
3300g                          3450g                                3500g                             3300g                              3520g
3370g                          3500g                                3580g                             3400g                              3650g
3450g                          3650g                                3650g                             3540g                              3780g
3550g                          3750g                                3750g                             3600g                              3800g

Zase trochu povídání o každém štěňátku:

HARRY velký průzkumník, z ničeho nemá strach, rád se mazlí, když se mu něco nelíbí, dává to hlasitě najevo.

HECTOR stále velký pohodář, mazlivý, přítulný, první u jídla, ale také již ví, na co má nožičky a dovede i rychle běhat.

HAKIM rád si se mnou hraje na schovávanou, nejlépe do keřů, kde není vidět, velký mazel, pohodový pejsek, rád se nechá drbat pod krkem a na bříšku.

HENRY  trochu samotář, vystačí si sám, nepotřebuje nikoho kolem sebe, rád prozkoumává okolí a chce vědět, kde všechno je, také velice mazlivý.

HARRIETA  mezi prvními u jídla, ráda se chová a mazlí, nejrychlejší v běhu a velká průzkumnice okolí, no prostě ženská.

Tento týden již jsou štěňátka více aktivní, umějí pořádně běhat a prozkoumávají své okolí a chtějí již vše poznat a taky ochutnat.


Již papáme i granulky                                                                               Máme novou hračku


Umíme se pořádně poprat

Toto je velice vyrovnaný vrh, jak váhově, tak i povahově. Jsem velice ráda, že tomu tak je, ale teprve čas nám ukáže a hlavně příroda, ta má vždy poslední slovo, jak vše dopadne jestli se nám podařil náš záměr. Při každém krytí mi to dá veliké přemýšlení, aby přišli na svět krásní, zdraví a milí flatíci, doufám, že to tak bude.
Více fotek z tohoto týdne více fotek zde.

19.06.2014

Je nám již šest týdnů!

V tomto týdnu došlo k velkým změnám v životě štěňat. Všichni byli tetováni – byli šikovní a stateční. Pan doktor je prohlédl, všichni jsou v pořádku. Také jsme začali žrát už jen granulky bez namáčení a bez masa. Chutnají nám, pěkně všichni přibýváme na váze a panička je také spokojená. Venku bylo krásně, užívali jsme si s maminkou a členy člověčí smečky na zahradě. Byli se na nás na některé podívat také již nový páníčci. Už brzy půjdeme do nových domovů.

Jak rosteme:

HARRY                      HECTOR                          HAKIM                       HENRY                       HARRIET
3650g                          3850g                                3850g                             3700g                              3950g
3700g                          3920g                                3900g                             3800g                              4020g
3800g                          4100g                                3920g                             3870g                              4100g
3820g                          4150g                                3950g                             3900g                              4200g
3870g                          4180g                                4000g                             3900g                              4230g
3910g                          4250g                                4060g                             4000g                              4250g
3960g                          4350g                                4200g                             4100g                              4340g

zase trochu povídání o každém štěňátku:

HARRY veselý pejsek, stále vymýšlí nové a nové hry a ostatní nutí, aby ho následovali, i když se jim zrovna nehce, neustále je provokuje a zlobí, rád se mazlí, reaguje dobře na lidský hlas.

HECTOR hravý energetický pejsek, který všechno důkladně prozkoumává svými malými ostrými zoubky, dobře reaguje na lidský hlas.

HAKIM roztomilý buclatý pejsek, který se rád mazlí a čase je středem pozornosti. je vždy první u misky s granulemi aby mu náhodou něco neuteklo, nemá rád samotu, je hodně kontaktní.

HENRY neustálý průzkůmník, zajímají ho všechny stromky a keře na zahradě – rád se v nich schovává, dobře reaguje na lidský hlas a rád se také nechá pochovat.

HARRIETA  naše malá princeznička roste do krásy, velmi učenlivá, hravá a veselá holčička, dobře reaguje na lidský hlas, mazlivá, ráda se cáká v misce s vodou.

I tento týden jsme udělali veliké pokroky, nejraději dovádíme spolu nebo s mamkou na zahradě, hrabeme záhonky a hrajeme si s paničkou na schovku ve stromečkách; páníček nám sice vyrobil voliérku, ale tam  se nám nelíbí, zahrada je lepší. Příští týden nás čeká očkování a další odčervení. A pokud vše půjde dobře a vše zvládneme, v sobotu hurá do nových domovů!


Běžíme se schovat                                                                               Máme velkou žízeň


Tak tohle opravdu není naše maminka

Více fotek z tohoto týdne více fotek zde.