Vrh B „Adesso“

Rodokmen

Matka – Finlandia Black Brianta                     Otec – Swallowsflight Startrack-Hussy

fanny               otec_betty

Otec

MultiJCh. Swallowsflight Startrack – Hussy

Swallowsflight Hurricane Hussy S N Int. UCH Inkwells in the Name of the Law
Swallowsflight Whirling Wildfire „Whoopy“
Ch. Comics Twilight in Blue JW ’08 NJK ’09 Inkwells Truly Yours
SUch. Comics New Blue Creation

Matka

Finlandia Black Brianta

O’Flanagan Vice Versa Flatterhalf Black Dog
O’Flanagan Dra Pa Trissor
Artic Avalanche Black Brianta Almanza Highway Robbery
Aura ze Soutockého luhu

Devátý týden

Protože stále ještě nemohou ke svým novým páníčkům, začínáme se s nimi učit základním povinnostem, jako chodit se venčit ven a ne doma, nosit obojek a chodit na vodítku, ale zatím jim to moc nejde. Nejraději skotačí venku na zahradě s celou velkou psí smečkou.Nejvíce jim chutná maso, ale občas nepohrdnou ani granulemi. Milují návštěvy, které se na ně chodí dívat a nosí nám nějaké dobrůtky. Také velice rádi leží doma nejraději v obývacím pokoji a sledují s námi televizi. To je asi vše pro tento týden. Nové zprávy zase za týden.

 

Osmý týden

Našim štěňátkům je osm týdnů. Chodí pravidelně na procházky a hrajou si venku. Dostali také poprvé celá kuřecí křídla a moc jim chutnala. Ben a Babeta se chystají k novým páníčkům na Slovensko, ale mohou k nim až po vzteklině, takže ještě s námi nějaký čas zůstanou. Berný a Bruno, jestli to dobře dopadne, pojedou až do Anglie, kde na ně čekají dvě rodiny s dětmi. Tak to je asi vše co se u nás stalo nového. Nové zprávy zase za týden.

 

Sedmý týden

Našim štěňátkům je sedm týdnů. Zvládli prohlídku u veterináře, dostali první injekci a jsou připraveni odejít do nových domovů.
Bad a Berenika odcházejí do nových domovů, jako první. Přejeme jim hodné páníčky a mnoho zážitků s nimi.

Šestý týden – portéty

Našim štěňátkům je šest týdnů. Poznávají první sníh a moc se jim to líbí. Hrají si a dovádějí na zahradě. Jsou pravidelně odčervováni, čtyřikrát denně krmeni masem a přílohami. Fanny již přestala kojit. Chodí se venčit ven a docela jim to jde. Také byli tetováni a ani moc nekřičeli, jsou to opravdoví kabrňáci.

Pátý týden – postoje

Našim štěňátkům je pět týdnů a rostou jako z vody. Začínáme chodit na procházky po zahradě a docela jim to již jde. Seznamují se s ostatními zvířaty naší velké zvířecí rodiny. Byla již podruhé odčervena, ale dostat do nich tabletu, to je opravdová dřina, ale šunku tu zhltnou hned. Začínají si spolu hrát a dovádět. Fanny již kojí jen dvakrát denně. Nejvíce si s nimi hraje náš Adam, nechá si od nich všechno líbit. Jen když chtějí sát mléko, tak to si nenechá líbit. Je tu teď dosti veselo a před námi Vánoce, tak nevím jestli to vůbec letos stihneme.

Portréty – 6.týdnů

Čtvrtý týden

Je to již měsíc, co se nám narodilo osm krásných flatíků. Celý vrch je velice vyrovnaný a všechny štěňata jsou podle mých představ. Jsem velice ráda, že jsem do tohoto spojení šla, a také děkuji majitelce našeho otce, že to dovolila. Již to nejsou jen malé kuličky, ale pořádně rostou a dovádějí. Také po měsíci změnili ubytování a mají svoji místnost celou pro sebe, aby měli více pohybu a také, abychom spolu již mohli trochu cvičit. Všichni již sami žerou a pijí vodu, chodí se venčit na noviny, až na některé, těm to stále moc nejde, ale pánům to myslí pomaleji. Všichni již mají přes 2500g a jsou to pěkní cvalíci. Fanny již k nim pouštím jen třikrát denně, protože má bradavky celé pohryzané až do krve, jak se na ni sápou. To je asi za celý týden vše. Fotky najdete na na rajčeti.http://jindraklichova.rajce.idnes.cz/

Třetí týden

Tento týden je již veselo, všichni vidí, začínají mít první zoubky, a tak Fanny u nich již nechce moc být. Začínají se zdokonalovat v chůzi a hlasitěji vrčí, kňučí a dokonale štěkají. Také pěkně papají, asi nás brzy všechny sežerou. Pouštím jim první zvuky a chovají se naprosto skvěle, vůbec se nebojí. Nejvíce reaguje naše oranžová, když slyší pískání vlaku hned začne štěkat. Mají také svoje hračky a začínají si hrát. Učím je čůrat na plínky, nejlépe je na tom náš modrý, pochopil to hned ostatní ještě nechápou co po nich chci. To je za tento týden asi vše.

Druhý týden

Již utekl zase týden a našim štěníkům je čtrnáct dní. Rostou a pěkně papají a přibývají na váze. Postupně začínají po očku pokukovat na náš svět. Jsou již živější a začínají se více projevovat, takže hlasitěji kňučí, vrčí a štěkají a když je to osmkrát tak je to dosti hlasité a oni se hlavně takto projevují večer. I jejich mamka toho občas má dost a jde si lehnout do jiné místnosti, ale jinak je stále pečlivou matkou a vše vzorně kontroluje. Zatím stále kojí a štěňátka se mají čile k světu. 

První týden

Již je tomu týden, co se narodili naši cvalíci. Mají se čile k světu. Zatím jen spí a papají. Naše Fany se skvěle stará, je to dokonalá mamka.

08.11.2011

Narodily se naše štěňátka i s překvapením. Celkem se narodilo osm štěňátek tři fenky a pět pejsků. Poslední pejsek se narodil bílý, nejdřív to byl velký šok, ale pak i velká radost. Zatím štěňátka nemají jména, ale jsou ostuškovaná. Nechávám majitelům mých štěňátek vybrat si jméno, jaké chtějí pro svého pejska, ale musí být na „B“. Štěníci se mají čile k světu a mamča se velice pečlivě stará. Na svět přicházeli v tomto pořadí:

pejsek světle modrý 480g-BAD od Ivanského jezera – již v novém domově u rodiny Dragounových

fenečka růžová 560g -BABETA od Ivanského jezera – již v novém domově u rodiny Šrámkových

pejsek žlutý 500g -BERNY od Ivanského jezera – již v novém domově u rodiny Chmelařových

pejsek zelený 450g -BEN od Ivanského jezera – již v novém domově u Matějkových ve Znojmě

fenečka oranžová 358g -BRITTANY od Ivanského jezera – již v novém domově u rodiny Roubcových

pejsek fialový 400g- BRUNO od Ivanského jezera – již v novém domově u robiny Benákových

fenečka červená 520g- BERENIKA od Ivanského jezera – již v novém domově u rodiny Hajduškových

pejsek bílý 525g s modrou stužkouBLOND BANDIT od Ivanského jezerajiž v novém domově u rodiny Petruželových

Porod u Fanny byl docela rychlý, je to statečná mamča. Ráno o půl šesté ji odtekla plodová voda a v osm deset se narodil první pejsek. Protože to byla velká štěňata, měla jsem dosti strach, ale ona to zvládla a porod již ukončila ve třičvrtě na jednu bílým pejskem, aby nás trochu překvapila. To je zatím vše více později.

více zde

Informace o každém štěněti v prvním měsíci života

Světle modrá stužka

1 týden
Váží 820g. Velice klidný pejsek, jeho nejoblíbenější místo je u plyšové kačeny, bez ní neusne.
2.týden
Váží 1400g. Rozvážný a klidný, rád se chová. Na svět se začal dívat ve čtvrtek 17.11. Nejdřív jen jedním očkem a druhý den se již na nás pořádně podíval oběma.
BAD
Váží 1790g. Klidný hravý, trochu ukňučený, stále vedle někoho musí ležet, jinak neusne, nebo ho musím pochovat a  pak je klid. Je to velice pěkný pejsek klidnější povahy rád se mazlí a má rád, když se s ním něco dělá. Na různé zvuky reaguje klidně a ničeho se nebojí. Také se moc rád chová. Váží 2840g.

3. týden                                                4. týden

2. týden                                       1. týden

Růžová stužka

1 týden
Je velice žravá stále je přisátá a tomu odpovídá její váha váží 920g.Velice povídavá a někdy až moc ukňučená fenka hlavně v noci, což mi vůbec nevyhovuje, ale co se dá dělat.
2.týden
váží 1360g Průbojná fenka dosti hlasitá pěkně vrčí a dokáže se i rozčilovat, hlavně, když se nemůže dostat k mlíčku.Na nás se poprvé podívala v pondělí 21.11 jako poslední.
BABETA
Váží 1750g u mamky na jídlo vždy první a nenechá se nikým odstrčit.Také se umí docela rozčilovat na se ségry a brášky. Zoubky jsem u ni nahmatala 25.11. Velice pohyblivá a také uštěkaná fenka, vždy má poslední slovo a u jídla je vždy první.Jinak velice mazlivá. Váží 2650g.

3. týden                                       4. týden

2. týden                                         1. týden

Žlutá stužka

1 týden
Velice upovídaný pejsek stále se mu něco nelíbí. Váží 850g. Chvíli nespí v klidu stále si nemůže najít to správnémísto.
2.týden
Váží 1340g   Když se váží hrozně vrčí nemá rád, když ho někdo probudí umí se pěkně rozčilovat.Stále otevírá pusu a má hlad.Oči otevřel jako první a to ve středu večer 16.11
BERNY
Váží 1720g stále v opozici, když si sním chce někdo hrát hned vrčí a štěká nenechá si nic líbit. Když ho vezmu do náruče tak si jen tak brumlá.Zoubky jsem ucítila 26.11.

3. týden                                                  4. týden

2. týden                                              1. týden

Zelená stužka

1. týden
Nejdřív jenom spal a tak zaspal i jídlo, ale třetí den se začal o jídlo více zajímat a váhu dohání váží 760g.Jinak pejsek velice klidný pejsek.
2. týden
Váží 1260g  Povídavý pejsek, stále se mu něco nelíbí.Jinak velice živý. Na nás se prvně podíval v pátek 18.11.utiší se, jen když ho vezmete do náručí.
BEN
Váží 1620g velice hbitý a nespavý pejsek stále něco dělá a ostaní jen budí. Hra je pro něho vše to asi zdědil po své mamce.Zoubky jsem objevila 26.11. Velice akční pejsek všechny stále provokuje a chtěl by si jenom hrát.Hra je pro něho nadevše no je to prostě flat. Váží 2560g.

    3. týden                                                    4. týden

2. týden                                               1. týden

Oranžová stužka

1. týden
To je náš drobeček, narodila se nejmenší, všichni ji odstrkují a tak ji musím k mače přikládat častěji nyní již fenka váží 580g. Je to takové naše zlatíčko.
2. týden
Váží 980g. Naše nejmenší vše dohání a je nejvíce ukřičená.Také se velice ráda chová a mazlí.Oči otevřela mezi prvními a to ve středu 16.11.Stále někde leze a nejméně spí.
BRITTANY Váží 1560g stále nejmenší, ale ona snad nemůže ani přibrat stále je v pohybu.Dokonale štěká a reaguje na můj hlas.Jakmile promluvím hned začne štěkat a chce pochovat. Zoubky se ukázaly 27.11.
Také velice pěkná fenka, reaguje na můj hlas a vždy ví, že ji pochovám.Umí pěkně štěkat a vrčet no prostě ji nelze přehlédnout. Nyní váží 2650g.

       3. týden                                                     4. týden

2. týden                                          1. týden

Fialová stužka

1. týden
Pejsek je stále ve společnosti naší oranžové slečny, vždy jsou spolu a spolu si pobrukují.Váží 690g.Velice klidný a pohodový skoro vůbec nekňučí.Je to pohodář.
2. týden
Váží 1170g  Tichý velice klidný pejsek. Zatím jen spí a probouzí se k jídlu, ale tam je vždy první a když se nadlábne  zase klidně spí.Na náš svět se začal dívat v neděli 20.11
 BRUNO
Váží 1620g, klidný pohodový pejsek vystačí si sám. Hraje si z hračkou a skoro ho není slyšet.Také se moc rád chová.Zoubky se objevily 27.11.
Také klidný a pohodový pejsek.Nejraději je se mnou v kuchyni a leží mi u nohou nebo si vleze do pelechu k našemu Adámkovi. Nyní váží 2500g.

3. týden                                                     4. týden

2. týden                                                     1. týden

Červená stužka

1. týden
To je naše trapidlo, stále se jí něco nelíbí a kňučí a dokonce začíná i vrčet.Pokud se nedrží mamky a nesaje. Fenka když je ticho, tak vím, že určitě papá. Váží 830g
2. týden
Váží 1280g. Dobře papá a je velice hbitá.Již umí vylézat z bedny a pak se hrozně rozčiluje.Umí pěkně štěkat je jí slyšet  až ven na nás se začala dívat, až jako poslední a to v pondělí 21.11.
BERENIKA
Váží 1720g je to velice učenlivá fenka na všechno přijde jako první třeba vylést z bedny a chodit si sama po pokoji to ještě nikdo neumí. Zoubky se objevily 25.11.
Velice akční fenka, vše zdolává jako první, ale také velice čistotná stále chodí na jedno místo.Trochu více uštěkaná a uvrčená, ale když slyší můj hlas čeká co se bude dít nového. Váží 2630g.

3. týden                                                     4. týden

2. týden                                                     1. týden

Modrá stužka

1. týden
Pejsek bílý, Velice klidný pejsek kňučí jen, když se musí vážit.Má rád teplo zalézá stále pod deku.Váží 830g.
2. týden
Váží 1310g. Klidný a rozvážný, než něco udělá dlouho si to rozmýšlí ,je ho všude vidět a na fotkách všude září. Oči otevřel také v pondělí 21.11.
BLOND BANDIT
Váží 1780g je to prostě pohodář leží si u topení a pořádně si to užívá.Nikam se nežene ví, že stejně mu  nic neuteče.Zoubky jsem nahmátla 28.11.
Tichá voda břehy mele, jak říká jedno přísloví z klidného pejska se stal velice průbojný a sebevědomí jedinec.Velice akční a nedá nikomu pokoj.Všechny pošťuchuje a začíná jako první běhat. Občas se mu zamotají nožky a pak následuje pád. Váží 2730g.

3. týden                                                     4. týden

2. týden                                                     1. týden

To je asi vše co se nového za tento týden stalo.Také přijímáme návštěvy, aby naši noví majitelé viděli koho si to budou brát domů a trochu si nás pochovali.