Vrh K „Jaffettuoso“

 Všechna štěňátka mají již nové domovy!

Kryto 17.01 a 19.01.2016

Předpokládané narození štěňátek polovina března 2016

Odběr štěňátek polovina května 2016

Pokud máte zájem o naše štěňátka z tohoto vrhu můžete si je rezervovat již nyní.
If you are interested in a puppies from this litter you can book them now.


Rodiče našich štěňátek – Parents of puppies

Otec – Faher

ChSK, ChCZ, JChCZ Exotic Night z Mokré hory “ GLEN „

Zdraví: HD A, ED 0/0, PL 0/0, Oči – vše negativní, plnochrupý, skus nůžkový

Health: HD A, ED 0/0, PL 0/0, eyes clear, full dention, scissors bite

Práce / workink: OVVR 24. 5. 2014, prospěl s 232b., nos 4, KPZ 28.10. 2014, I. cena s 184b.
Canisterapeutické zkoušky 20. 9. 2014, plný počet b.

Matka – Mother

ChSK, ChCZ, JChSK, JChCZ Egregio Flay od Ivanského jezera „Fifi „

Zdraví: DKK A/A, DLK 0/0,PL 0/0 skus nůžkový, plnochrupá

Health: HD A, ED 0/0, PL 0/0, full dention, scissors bite

Práce / workink: OVVR prospěla, PZ CACT, KPZ CACT,
Canisterapeutické zkoušky plný počet b.

Dlouho očekávaný den konečně nastal. Toto spojení jsem dlouhou dobu plánovala a moc se něj těším. Naše Fífa bude poprvé mamkou a doufám, že se mi podařilo najít pro ni toho pravého ženicha. Z tohoto spojení očekávám zdravá a typová štěňátka s milou a přátelskou povahou. Doufám, že po matce a otci dostanou do vínku vlohy k práci, budou to krasavci po rodičích a svou milou povahou budou dělat radost všem lidem, jako to dělají jejich rodiče.

Rodokmen – Pedigree

Otec

ChSK, ChCZ, JChCZ

Exotic Night z Mokré hory

Comics Blue Night in Acapulko Comics Acapulko
 Comics New Blue Desingn
Whizzbang´s Exotic Fire Almanza i Hate Monays
Almanza Swee Georgia Brown

Matka

ChSK, ChCZ, JChSK, JChCZ

Egregio Flay od Ivanského jezera

ChSK,ChCZ, JChSK, JChCZ
ABBY od Princezny Kačenky
Whizzbang´s Highway To Hel
Finlandia Black Brianta
Lustans Double Impact SUCH.
Almanza Double Chocolate Sundea
Red Mountain´s Captured By Lustans

Dnes pan doktor potvrdil, že Fifina očekává štěňátka, na sonu bylo vidět šest až sedm bublinek, tak uvídíme kolik miminek se narodí. Na štěňátka se moc těšíme. Pokud chcete vidět, jak štěňátka v bříšku Fífi rostou klikněte na odkaz.

více zde

Today, the doctor confirmed that Fifi is pregnant. Ultrasonics examination shows six bubles. But we will see how many puppies will be born. We are looking forward to them. If you want to see how puppies are growing in Fifi´s belly click on the link.

read more

15.02.2016

30. den
Představuji Vám Fífu, tak ji doma všichni říkáme. Je stále veselá a ráda se honí za aportem. Zatím si neuvědomuje, že se brzy stane mamkou.


Egregio Flay od Ivanského jezera “ Fífa „

28.02.2014

43. den

Stále veselá ráda se honící za a porty a míčky, ale již značně obalená. Takový náš malý funící soudeček 😀


Tak mi ho konečně                                                                                                       hoď Už ho nesu

08.03.2016
52. den

Dnes místo krásného slunečnéhío dne nás přivítala velká chumelenice, což naší Fifině vůbec nevadilo, ba naopak proháněla se ve sněhu a válela se, měla z něho velkou radost. Doma je již klinější a poléhává a už je vidět, jak se v ní mimina hýbou. Vše je zatím v pořádku. Musím pomalu připravit porodní bednu, již se blíží náš čas…


Tak si mě vyfoť


Pozor, někdo na obzoru


I takto může vypadat flat

16.03.2016

60.den

Vše začalo v úterý dopoledne, přišla k nám Terezka na návštěvu a Fífa již dost dýchala, ale zatím žádné jiné příznaky. Teplota sestoupila jen o půl stupně na 37° C a žádné jiné příznaky. Terezka Fífě domlouvala, že musí rodit ve středu, že potom již odjíždí a Fífa, jako by ji poslouchala a chtěla vyhovět jejímu přání. Odpoledne ještě vesele běhala za míčkem večer se pořádně nacpala a ulehla vedle mě a koukala na televizi. Kolem dvanácté hodiny jsme šli ještě venčit a Fífa již si začala hrabat pod smrkem noru a nemohla pochopit proč jí to nechci dovolit a volám ji domů. Doma již byla velice neklidná a stále mě někam vodila, ale do bedny nechtěla. Najednou ji praskla plodová voda a bylo jasné, že se připravujeme k porodu. Přidala jsem další homeopatika a po chvíli začaly první příznaky porodu. Fífa byla vzorná, trpělivě snášela bolesti a tlačila. Dalo nám to velkou práci, ale na konec se nám to podařilo a narodil se první velký pejsek. Přišel na svět 2.20 hod, vážil 540g, dostal fialovou stužku a hned začal krásně bumbat maminčino mlíčko. Fifina ho po mě ještě jednou důkladně omyla, aby bylo jasné, že ona je tady ta hlavní. Potom si klidně lehla a usnula na rozdíl ode mě, já si šla tedy udělat kávu, protože bylo jasné, že tady se v noci asi moc spát nebude. Jsou 3 hodiny a Fífa se budí a začíná zase tlačit. Zase to chvíli trvá, ale vše zvládá v klidu, je 3.29 hodin a přichází na svět fenečka, dostává červenou stužku a váží 320g. Opět ji pořádně otřu a Fífa to po mě předělá a fenečka se přisaje a je zase klid. Fifina je pro jistotu znovu kontroluje, ale neusíná a znovu začíná tlačit, opět vše zvládá a 3.47 hodin přichází na svět pejsek. Je malý, ale za to velice mrštný. Nemohu mu ani zavázat pupík, pořád se mele váží 280g a dostává zelenou mašli. Fífa opět vše kontroluje a tentokrát si lehne a tvrdě usíná. Všechna štěňátka jsou přisátá a pijí mlíčko. Po hodině Fífu probouzím a jdeme se ven projít, pak chodíme po schodech. Stále nic, žádné příznaky, dávám znovu homeopatka častěji za sebou a konečně v 5.05 hodin přichází na svět fenečka, váží 380g a dostává růžovou stužku. Vše je v pořádku i ona se hned přisaje, Fifina vše zkontroluje a je na ní vidět, že je moc unavená, usíná opravdu tvrdě. Přichází Terezka, Fífa zvedne hlavu, ale vzápětí opět tvrdě usíná. V sedm hodin ji budím a jdu s ní ven, házím míček a ona je úplně v pohodě, jakoby ani nerodila.
Moc se mi to nezdá, volám raději svému veterináři a vyjíždíme raději do ordinace. Na sonu se mi potvrzuje, že je tam ještě jedno štěňátko. Terezka hlídá štěňata a já jdu zase ven chodit, spíše házet klacíky, Fifina je s radostí aportuje a běhá asi po půlhodině. Jdeme do ordinace a paní doktorka ji znovu vyšetří a pokouší se štěně dostat ven, vůbec se to nedaří, ale Fífa je velice trpělivá a po chvíli se narodí poslední naše štěňátko. Je to fenečka, narodila se 8.45 hodin, váží 375g a dostává bílou mašličku. Paní doktorka všechna štěňátka kontroluje. Všechny jsou v pořádku, a tak odjíždíme domů. Konečně doma Fífa ulehá se štěňaty. Ještě několik fotek a necháváme ji už klid.
Opět se i potvrzuje, že každý porod je jiný a člověk musí být pokorný a nechat vše na přírodě, ona si se vším umí poradit a velice věřit propojení mezi fenou a mnou a plně ji důvěřovat. Mám mezi svými psy takový vztah a oni mi velice důvěřují, proto se musím velice snažit je nezklamat.

To je pro dnešek vše. Další zprávy opět za týden. Pokud máte zájem vidět, jak vše má vypadat tak

více zde.

Ještě nějaké fotky z prvního dne:


První den na světě


Ještě s mamkou

více fotek zde.

21.03.2016

Musím Vám všem oznámit, že prohrál svůj boj náš zelený pejsek. Odešel za duhový most dnes ráno, moc jsme všichni snažili mu pomoci a dělali co jsme mohli, ale bohužel…
tak to příroda asi chtěla….


Zůstaneš v našich srdcích!

23.03.2016

1. týden

Tak moc rychle ten čas letí, již je to celý týden, co se u nás narodilo pět krásných flatích miminek. Tři holky a již jen jeden kluk se mají čile k světu a mamka Fifina se o ně vzorně stará. Štěňátka dobře přibírají na váze a jsou dosti upovídaná. V jejich psím domečku si stále něco brumlají a mamka vždy zpozorní, když je to povídání hlasitější. Fifina je zatím stále s nimi a odchází jen, když jdeme ven. Jen chvíli ji upoutá míček, tak si hraje, ale za chvíli chce opět ke svým dětem. Je to vzorná máma. Příští týden již bude veseleji v domečku štěňátek, budou se čím dál více zdokonalovat, ale o tom zase až za týden.

Nejdříve, jak rosteme a tloustneme:
fialový   červená   růžová   bílá

534g      316g      375g      370g
620g      420g      500g      470g
720g      480g      570g       550g
800g      570g      670g      630g
890g      640g      770g      690g
970g      700g      820g      790g
1030g      740g      910g      830g

Nyní o každém štěňátku trochu podrobněji>

Budu se snažit Vám trochu přiblížit štěňátka, každého, jak se mi jeví, ale je to teprve týden co jsou na světě, tak toho bude opravu jen trochu. S přibývajícími týdny budeme o nich vědět více.

Fialový kluk přišel na svět jako první a nějtěžší, dal mamce hodně práce, než ho porodila. Ale od začátku je velice klidný a tichý, stále někde spinká, nejvíce se mu líbí u mamky.

Červená fenka již od prvního okamžiku, co přišla na svět křičí. Jak se jí něco nelíbí, začne křičet a všechny jsme v pozoru, co se zase děje.

Růžová fenka, další náš otesánek. Stále je přisátá k mámině cecíku a saje mlíčko, dokonce i usne přisátá. Také ona má ráda teplo.

Bílá fenka přišla na svět poslední, dost ji to trvalo a dalo nám to všem pořádně zabrat. Ale je to velice klidné a tiché miminko, pokud má plné bříško je v klidu.

Další informace o našich štěňátkách zase za týden.


Po dobré snídani opočinek

Důležié je protahování


Všichni pohromadě

více fotek zde.

30.03.2013

2. týden

Konečně jsme vybrali jméno pro celý vrh. Samozřejmě bude to zase trochu italské, abychom zůstali při tradici. Vrh jsem nazvala „Jaffettuoso“, což znamená v italštině srdečný, něžný a k tomuto vrhu se to docela hodí. Jsou to taková srdečně něžná miminka 🙂

Také každé štěňátko dostal své jméno:

fialový kluk – JAFFETTUOSO KEVIN svátek slaví 13. dubna

červená holka – JAFFETTUOSO KAILA svátek slaví 29. prosince

růžová holka – JAFFETTUOSO KYRA svátek slaví 4. října

bílá holka – JAFFETTUOSO KORI svátek slaví 29. dubna

Dnes jsou štěňátkům dva týdny. Všechna již postupně otevřela oči a podívala se na tento svět sice ještě mlhavě, ale určitě do konce týdne již na nás budou koukat svýma korálkovýma očima. Jsou to velice šikovná štěňátka, pomalu se staví na všechny čtyři a učí se, že nožičky jsou na chození.
Fífa se o ně stará a má dost mlíčka a naši otesánci stále papají. Již jsem jim musela ostříhat drápky, protože Fífa začala být dost poškrábaná a nechtěla k nim chodit. Ale vše jsme vyřešili a již je vše v pořádku. Také jsme poprvé odčervovali, sice jim to moc nechutnalo, ale zvládla to všechna.

Jak rosteme a tloustneme:

Kevin               Kaila               Kyra               Kori

1140g               840g               1040g               860g
1220g               920g               1100g               900g
1370g               960g               1160g               1020g
1400g               1000g               1200g               1060g
1430g               1070g               1370g               1160g
1450g               1100g               1400g               1220g
1550g               1280g               1520g               1300g

Nyní o každém něco málo poznatků :

Kevin – jediný kluk, je velice hodný a rád se nechá hladit po bříšku, moc se mu to líbí. Na velikonoční pondělí otevřel ráno jedno očko a večer již koukal oběma, má rád teplo, a proto ho většinou najdu schovaného někde pod dekou.

Kaila  – naše nejživější a nejupovídanější holka, ze všech štěňátek spí nejméně a stále si něco povídá. I Fífa přestala na její kňučení reagovat, jen zvedne hlavu jestli se opravdu něco neděje, ale už k ní nechodí, oči otevřela 29.03. a umí již používat nožičky, přeleze celou bednu.

Kyra – klidná, mazlivá, když ji držím v ruce tak si pěkně povrkává a je velice spokojená. Také je stále velice hladová a u mámina cecíku je první a poslední odchází. Otevřela na nás oči také na velikonoční pondělí a v ničem si nezadá s Kailou, také stojí na nohách a snaží se chodit.

Kori – trochu více upovídaná, ale velice šikovná. Přeleze bednu nejrychleji, stále spí u nějakého plyšáku nebo zalehne některého ze sourozenců. Oči na nás otevřela 29.03. Také ona se ráda chová a přitom si vrní, jako kočka.

Všechna štěňátka jsou zdravá a velice učenlivá, dostatečně přibývají na váze a Fifina se o ně velice dobře stará. Mléka má dost, takže je zatím nemusím přikrmovat. Další zprávy o našich štěňátkách zase za týden.

více fotek zde.

06.04.2013

3. týden

Zdravíme z naší bedničky. Již jsou našim štěňátkům tři týdny, váží už dvě kila a jsou to velice milá a živá štěňátka. Vidí, slyší a začínají se jim klubat zoubky, spolu si hrají. Nejvíce je zajímají ouška svých sourozenců, do kterých se pěkně koušou, pak začne pořádný vřískot. Fífa se hned jde podívat, co se děje a začne je olizovat a uklidňovat. Když vše uklidní, začne to vše znovu. Zatím štěňátka papají stále jen mámino mlíčko. Nejsou již jen v bedýnce, ale chodí i mimo ní, kde si hrajou a je slyšet vrčení, kňučení a štěkání. No prostě jsou to již velice hravá a zvídavá miminka. Také se velice zdokonalila v chůzi a začínají i běhat. Rádi se vyhřívají na sluníčku. Ostříhala jsem jim drápky, spíše Terezka. Byla u nás na návštěvě a hned dostala práci. Také to jsou velice čistotná štěňátka, chodí čůrat na noviny, jen občas se jim ještě podaří vyčůrat se do pelíšku, ale na to mají ještě právo. To je za tento týden asi vše a ještě pokroky každého štěňátka jak se mi jeví.

Kevin

Stále velice pohodový kluk, chodí čůrat na noviny, je velký jedlík a o své místo u mámina cecíku velice bojuje. Ale nemá to již tak lehké, sestry už se jen tak vyšoupnou od cecíku nedají, má již vidět první zoubky, nejlépe se mu spinká někde v koutku něčím přikrytý.

Kaila

Naše nejmenší, váhově všechny dohnala a pokud je Fífa v bedně, ona je stále přisátá k jejímu cecíku. Je to veselá a velice šikovná fenečka, nejméně spí a stále něco vymýšlí. Abych přesně řekla, kouše do všeho, co ji přijde pod zoubky, třeba i sestřino ouško. A to je pak křiku.

Kyra

Nejtišší fenečka, ale velice pohyblivá a s radostí každého sourozence kouše do ocásku. Také ona je velice čistotná a chodí již čůrat na noviny, ale než si najde to správné místo, chvíli to trvá a přitom si pokňukává. Nejradějí usíná schoulená na sourozenci.

Kori

Velice rychlá a šikovná, jako první se jí podařilo vylézt z bedýnky a najít si svou mamku, mít ji jen sama pro sebe. Ráda kouše a tahá ocásky svým sourozencům, a proto nemá čas se ani najíst a při jídle spí. Musím ji pak několikrát budit, aby ji mlíčko nevypili sourozenci.

Jak tlousneme :

Kevin               Kaila               Kyra               Kori

1700g               1350g               1660g               1360g
1830g               1410g               1690g               1450g
1850g               1500g               1760g               1480g
1980g               1600g               1850g               1550g
2000g               1700g               1900g               1590g
2090g               1750g               1980g               1660g
2250g               1910g               2150g               1910g

Další zprávy zase za týden 🙂

více fotek zde.

06.04.2016

4. týden

Jak rychle ten čas letí, již je našemu vrhu “ K “ jeden měsíc. Jsou to velice veselá štěňátka, mají již zoubky a s nimi vše zkouší kousat. Již nejsou jen v porodní bedně, ale mají ohraničený výběh, kde si hrají. Navzájem se honí a kousají do ocásku a pak se umí hrozně rozčílit a vrčet na sebe a štěkat. Všichni jsou si moc podobní a na první pohled se nedají rozeznat. Fífa si s nimi hraje a pokud se začnou mezi sebou prát, hned jde jejich spor urovnávat. Zatím ještě ven nechodí, protože je zima, a tak jim musí stačit jejich výběh. Chodí se na ně dívat celá naše smečka a všichni se chtějí starat i náš Zak. Také jsme je poprvé fotili s Terezkou, dalo to dost práce, ale něco se snad povedlo. Mají plno návštěv, které mají moc rády, protože si s nimi hrají a hlavně je chovají, což naše štěňátka mají velice ráda.

Jak tlousneme:

Kevin               Kaila               Kyra               Kori

2370g               2030g               2320g               2020g
2490g               2120g               2490g               2120g
2600g               2280g               2600g               2300g
2800g               2750g               2720g               2460g
2900g               2800g               2800g               2510g
3070g               2820g               2870g               2590g
3290g               2890g               2940g               2720g

Zase něco o každém štěňátku:

Kevin

Jako jedinný chlap v celé smečce si to umí užívat, ke svému životu se potřebuje pořádně najíst a vyspat. Rád spí někde v koutku většinou na zádech. Ještě jsem ho neviděla se rozčílit na někoho, aby vrčel nebo štěkal.

Kaila

Je velice veselá a hravá, každého provokuje. Pokud si sourozenci nechtějí hrát, začne je kousat do ocásku nebo ouška, ale pokud to dělá někdo jí, umí se pořádně rozčílit a začne vrčet a štěkat. Ale pokud ji vezmete a pochováte ji, zase se uklidní.

Kyra

Je to naše zlatíčko, je velice klidná, vůbec o ní nevíte. Hraje si s hračkami, velice ji chutná a pokud zavolám, je první u jídla. Také ona se ráda chová, ráda spí někde schovaná pod dekou.

Kori

Také velice akční fenka, stále se s Kailou o něco přetahují a žádná nechce ustoupit. Tak dlouho se provokují a končí to vrčením a štěkáním a mamka Fífa je musí uklidňovat.

Tak zase jeden týden za námi, moc rychle to utíká. Příští týden již k nám přijedou první návštěvy a budou si vybírat toho nej parťáka. Doufám, že všichni si vyberou toho pravého pro sebe.

Ještě několik fotek našich štěňátek.


Ještě se vejdeme všichni do jedné bedýnky


Kori


Kaila

Další zprávy zase za týden
více fotek zde.

13.04.2016

5. týden

Pět týdnů již uběhlo a naše štěňátka rostou jako z vody. Už to nejsou jen koulící se válečky, ale již umí pořádně běhat a jakmile Vás uslyší hned se k Vám rozběhnou a prostě se do Vás pustí, okusují boty, ruce, kaničky od bot a se vším si chtějí hrát a hlavně kousat. Již nás byli navštívit noví majitelé našich štěňátek a jsem moc ráda, že půjdou do krásných domovů, kde na ně čeká plná náruč lásky, ale ještě nějaký čas budou tady s námi a s mamkou Fífou, která je musí ještě mnoho učit. Štěňátka již dostávají maso a moc jim chutná, tento týden již přestanou dostávat mlíčko od mamky. Také již nemají bednu, a tak mají větší prostor pro dovádění. Byli již také venku a moc se jim to líbilo, dostaly další prášek na odčervení, ale vůbec jim nechutnal, všichni hrozně prskaly. Také vstávají velice brzo již ve 4.30 hodin a dožadují se snídaně. Pak si hrají a kolem osmé usínají, tak naše rodina má brzy ranní budíček, ale co bychom neudělali pro naše miláčky 🙂

Jak jsme přibrali:

Kevin               Kaila               Kyra               Kori

3390g               3010g               3000g               2810g
3500g               3220g               3380g               2960g
3680g               3360g               3420g               3000g
3760g               3420g               3560g               3210g
3980g               3500g               3680g               3300g
4000g               3650g               3750g               3420g
4210g               3900g               3900g               3540g

Několik nových poznatků o káždem štěňátku:

Kevin

Již to není klidný a miloučký klučina, začal se více projevovat také si více hraje. Všechny okolo kouše do ocásku a již se také naučil štěkat a vrčet. Je to prostě pořádný kluk, který není v ničem pozadu.

Kaila

Naše červená stále kňučící a vyžadující si pozornost a když ji nemá od nás, pustí se do mamky a začne na ni štěkat a vrčet a říká, že za to může ona. Fífa ji opatrně packou pohladí a ona se pustí do její packy a kouše a kouše. Když to Fífu přestane bavit. tak přeskočí ohrádku a jde si někam lehnout.

Kyra

Stále velice klidná a hodná, hraje si a vůbec o ni nevím, snad ani neumí kňučet. Má ráda, když je v pokoji se mnou u počítače, kde se schoulí do klubíčka a klidně spí, stačí ji jen cítit moji nohu. Také si velice ráda hraje s plyšáky a někdy dokonce i s nějakým ocáskem svého sourozence.

Kori

A naše poslední velice akční, skoro nezavře oči a dovede dlouhé hodiny kňučet a chce se prostě bavit a nechce být v ohrádce se sourozenci. Chce se prohánět po všech místnostech našeho baráku a pokud má nějakou překážku, sedne si a začne kňučet a to dost vytrvale…

To je asi pro tento týden vše, štěňátka si celé dny hrají a celá smečka má radost, že mají tak krásné hračky, ale někdy i malí jim dají tak zabrat, že všichni usnou a alespoň chvíli je klid v našem domečku.


Také chodíme ven a moc se nám to líbí

27.04.2016

6. týden

Ten týden rychle utekl a již je našemu flatímu dorostu šest týdnů. Každý chovatel toto období přímo miluje, štěňátka si chtějí stále hrát a jíst, tak stále stojíte v kuchyni a něco mícháte k papání. Když se napapají, hned rychle ven, aby se vyprázdnili, pak opět hraní a to děláte celý den, a proto ten týden tak rychle uteče. Také jsme se tento týden byli trochu projet autem, aby si pomalu flatíci zvykali. Chodí k nám hodně známých lidiček na mazlení, což oni přímo zbožňují, a když návštěva odejde zpívají mi doma celé dvě hodiny, než konečně na chvíli usnou. Také se učí prvním slovům, které používám. stále pokud mi něco koušou, co nemají, a to slůvko je „fuj“. Už ho dokonce znají všichni, ale stále mě zkoušejí, co kdyby něco prošlo. Dalším slůvkem, které se u nás používá je slůvko „místo“. To nám také již docela jde, ale když začnu uklízet jejich pokoj moc dlouho, to nevydrží a hned je mám za zády a pokouší se mě kousat do nohy, tahají za kalhoty, no prostě velká výzva ke hraní. Tak to je u nás každý den. Máme veselá a hravá flatí miminka a máme je moc rádi.

Jak rosteme a tloustneme:

Kevin               Kaila               Kyra               Kori

4360g               3980g               4000g               3620g
4420g               4020g               4100g               3720g
4590g               4100g               4250g               3980g
4680g               4310g               4320g               4000g
4920g               4440g               4520g               4190g
5020g               4520g               4680g               4320g
5200g               4820g               4950g               4690g

Nyní již nebudu psát o každém štěňátku zvlášť, zdadají se mě všichni stejní a učí se jeden od druhého. Mamka Fífa a tety si s nimi hrají a učí je hlavně, jak se mají chovat ve smečce. Jen náš Zak trochu výchovu kazí a nechá si od štěňat všechno líbit. Již jedí maso a veškeré přílohy a postupně budou dostávat granule. Také byli již potřetí odčerveni. Venku jim nejvíce chutná tráva, pasou se na ní jako kozičky. Jak ten čas rychle letí, pokud vše půjde dobře, příští týden budou očkovaní a pomalu se budou připravovat do nových rodin.

ještě něco pro nové majitele, aby se řádně připravili na příchod nového člena rodiny…

Trénink předtím, než si přivedete štěně domů:

Vylij studenou vodu na koberec a proběhni se tudy bosky a potmě.

Hned po probuzení se postav do deště (zůstaň tam, dokud se nerozední) a usilovně opakuj „Hodný pejsek, čůrej, pospěš si, dělej.“

Vyválej své nejlepší oblečení v psích chlupech. Pro světlé oblečení použij tmavé chlupy, pro tmavé oblečení zase světlé.

Kromě toho nech pár chlupů (na barvě nezáleží) zaplavat zahřívací kolo v ranní kávě.

Hraj si s mokrým oslizlým tenisákem, nech si ho párkrát sklouznout po obličeji.

Sprintuj v ponožkách sněhem přes dvůr, abys rychle zavřel branku do zahrady.

Vysyp kolem sebe koš čistého, vyžehleného prádla a roztahej to po celém domě.

Vyskoč z křesla těsně před koncem svého oblíbeného televizního pořadu a upaluj ke dveřím s křikem: „Ne, ne, udělej to až venku.“ Zmeškej konec tohoto pořadu.

Nech své špinavé spodní prádlo ležet v obýváku, protože je tam pes stejně donese. Zejména pokud budeš mít zrovna návštěvu.

Vylij ráno na podlahu čokoládový pudink, a teprve až přijdeš z práce, tak to smíš uklidit.

Vezmi šroubovák a vyvrtej dírky do nohou jídelního stolu – štěně zde bude zanedlouho pokračovat.

Na procházce nesmíš jít po chodníku, ale křížem krážem přes bláto a louže. Dbej na to, abys měl kalhoty a boty pořádně špinavé.

Vezmi teplou a měkoučkou deku ze sušičky na prádlo a zabal se do ní. Přesně tento pocit budeš mít, až ti tvoje štěně usne na klíně…..

a pokud tohle vše zvládnete jste ten prvý páníček, pro mé flaty:)