Vrh CH „Hiamato“

Všechna štěňátka mají své nové domovy.

Kryto 15.09. – 17.09.2014

Předpokládané narození štěňátek kolem 14.11.2014.

Odběr štěňátek začátek ledna 2015.

Pokud máte zájem o naše štěňátka z tohoto vrhu můžete si je rezervovat již nyní.
If you are interested in a puppies from this litter you can book them now.

Rodokmen – Pedigree

Otec – father

Ch. Nerelius Drunk On Love

CH CZ, JCH CZ

Výstavy: Junioršampion ČR, Šampion ČR, 2x CAC,  2xBOJ, 3x CAJC,  V4, V3, 2x V2,

Zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0, oči – vše negativní, gonio – negativní

Zkoušky: OVVR prospěl, SZVP (CACT) III.c.

 

Matka – mother

Abby od Princezny Kačenky „BETTY“

CH CZ, CH SK, JCH CZ, JCH SK, KVM, NV, KV

Zdraví:  DKK A/A, DLK 0/0 oči vše negativní, gonio – negativní

OVVR:  216b. prospěla nos 4.

KPZ:     178 b. I.c CACT nos 4.

 

Otec

Nerelius Drunk ON LOVE

SE U(U)CH Boppalooza Jungman Jansson    JWW-00 SE V-03 SE UCH FI UCH INT UCH Almanza Sharp Shooter
SE U(U)CH Boppalooza När Du Dansar

SE U(U)CH Almanza Candid Camera
LPI Inkwells Wild Guess
NORD UCH INT UCH Almanza Chocolate Caramel

Matka

Abby od Princezny Kačenky

Whizzbang’s Highway to Hell Almanza I Hate Mondays
Almanza Sweet Georgia Brown
Finlandia Black Brianta O’Flanagan Vice Versa
Artic Avalanche Black Brianta

Toto je druhé krytí naší Betty je to velice pěkná typová fena s milou povahou, ale zároveň velice dobře pracuje a je lehce ovladatelná,  proto jsem k ní hledala také pejska, který by se mi k ní líbil. Rozhodla jsem se pro tohoto Švéckého pejska uchvátil mě svoji velice milou a nekonfliktní povahou a také tím, že je zdravý, typový. Doufám, že rodiče předají všechny svoje klady svým potomkům a příroda pomůže, aby se narodila typová zdravá štěňátka, která budou dělat svým majitelům jen radost a to je pro mě to nejdůležitější.

15.10.2014

Dnes paní doktorka potvrdila, že Betty očekává štěňátka, na sonu bylo vidět šest až sedm bublinek, tak uvidíme, kolik miminek se narodí. Na štěňátka se moc těšíme. Pokud chcete vidět, jak štěňátka v bříšku Betty rostou  klikněte na odkaz. Více zde.

Today, the doctor confirmed that Betty is pregnant. Ultrasonics examination shows six bubles. But we will see how many puppies will be born. We are looking forward to them. If you want to see how puppies are growing in Betty´s belly click on the linkRead more.

Vybrat jméno pro tento vrh mi dalo dosti práce, neuvědomila jsem si, že Italové skoro vůbec nepoužívají písmeno „H“ leda, jako tvrdý znak. Tak je velice těžké najít něco příznivého, ale přesto chci zůstat u italského slova, nevím jestli to bude mít v italštině správný název, ale rozhodla jsem, že tento vrh se bude jmenovat “ HIAMATO „. Jména na „CH“ si mohou majitelé štěňátek vybrat při návštěvě…..

17.10.2014

33. den březí

Betty stále veselá bez problému zvládá procházky a nosí aporty, balonky a dokonce i klacky by chtěla mamina házet. Trochu se začíná zakulacovat, ale zatím ji to v pohybu nějak neomezuje, ale již je vidět jak ráda se rozvaluje na gauči, když ji chci vyhodit, jen se na mě podívá, jako by mi chtěla říci  „buď vklidu čekám mimina„, tak ji nechám a ona klidně spí.


Stále ráda si hraje                                                         Nejlepší hračka je stejně klacek

Betty chvíli v klidu

 

30.10.2014

46. den březí

Naše Beta je stále veselá jen trochu baculatější, ráda se honí za míčkem a velice ráda odpočívá na gauči což ji je nyní dovoleno. Doufám že vše půjde dobře a narodí se zdravá a krásná mimina a hlavně holky s napětím na ně čekají nové rodiny.


Tak se mi spí nejlépe

05.11.2014

52. den březí

Betty stále veselá a velice vyrovnaná, více času odpočívá, ale míček ji vždy dá do pohybu. Je krásné podzimní počasí, chodíme na procházky. Betty si mě více hlídá, ale jinak vše O.K. Několik fotek z dnešního rána.


Sleduji kdy již půjdeme                                                                   Začínám se zakulacovat

10.11.2014

57. den březí

Jak rychle to utíká, dnes jsem si uvědomila, že tento týden již Betty bude rodit. Raději jsem tedy vše připravila, i přestože Betty stále ještě honí míčky a vůbec se nechová, jako nastávající mamina. Ale vše přeje připraveným, bedna i plyšáci čekají na flatí mimina.


Porodní bedna již připravena

Betty 57 den                                                                           Naše pohodářka Betty

13.11.2014

60. den březí

Nastal den „D“

Právě dnešní  večer se velice nečekaně rozhodla naše Bety přivést na tento svět  svá flatí miminka. Bez přípravy a bez varování začala v deset hodin rodit. Vše proběhlo tak rychle, že jsem tomu nechtěla ani věřit. Stále jsem čekala, až ji klesne teplota a praskne voda, ale nic takového nebylo. Byla jen tak trochu opatrnější než jindy, a to jsem tedy zbystřila, ale ona si šla v klidu lehnout do mé postele a nechtěla se z ní hnout, až pod velkým nátlakem odešla do své porodní bedny a hned to začalo. Praskla voda a než jsem se otočila pro hadru již byla na světě holčička, dostala červenou mašličku, narodila se ve 22.30 hod a vážila 320g. Sotva jsem vše uklidila a již se na tento svět prodral kluk, narodil se ve 22.55 hod, dostal modrou stužku a vážil 315g. Zase jde vše moc rychle, ještě nemám pořádně uklizeno a je tu další kluk, dostává fialovou stužku, narodil se 23.15 hod a váží 360g. Bety je velice klidná a své potomky se vzorně stará, omývá je a oni všichni hned začali sát. Betty si ulehá, je klidná a i tvrdě spí, je to divné žádné vztahy a její pohoda mě udivuje, snad to není vše. Hodiny rychle ubíhají a Betty stále velice klidná pečuje o svá štěňátka. Nedá mi to a beru ji ven na procházku trochu rozběhat a sahám ji na bříško a cítím ještě další mimino, jdeme domů a než jsme došly k bedně začíná mít Bety stahy a dosti silné, jsou dvě hodiny po půlnoci. Betty začíná tlačit trochu usilovněji a je na světě další kluk, dostal světle modrou stužku, narodil se 2.28 hod a váží 370g, má se čile k světu, začal hned sát mámino mlíčko a ta ho hned také musí pořádně omýt, je to pečlivá mamka a chce aby všechny štěňátka byla čistá a pěkná. Zase chvilka klidu, jdu si uvařit kávu a přemýšlím, kolik se nám ještě narodí miminek a jestli to bude ještě nějaká holčička. Je přesně o hodinu více a na světě je další flatí miminko, no nechala na sebe opravdu dlouho čekat, je to holka narodila se 3.28.hod, dostala růžovou stužku a váží 330g. Uběhne chvilka, je 3.50 hod a Betty porodí další holčičku, dostává zelenou stužku a váží 350g. Flatí mimina znova omyje, stále se ji zdají špinavá, pak si lehne a dá mi najevo, ať si jdu také lehnout, že je to již vše, chce mít klid a po tak usilovné práci se musí trochu prospat. Tak to je všechno k našemu dnešnímu narození štěňátek, ještě nezbytné foto, aby budoucí rodiny měly co do alba, již se na svá mimina moc těší a nemohou se dočkat. Další zprávy z naší bedničky budou zase za týden. Jdeme všichni odpočívat.


Moc se mi v té bedně nelíbí                                                     Všechna mimina musí být čistá


Mlíčko nám moc chutná                                                                  Pohoda v naší bedničce

více fotek zde.

20.11.2014

1. TÝDEN ŽIVOTA

Je čtvrtek, jak ten čas letí, našim štěňátkům je již celý týden, z malých černých kuliček jsou dnes velké a hlasité černé koule, stále se domáhají mámina cecíku a Betty trpělivě každého omyje a k cecíku ho posune hlavou, aby opravdu mohlo pořádně sát mlíčko. Naše mimina se opravdu dovedou dosti nahlas připomenout, některé je více hlučnější, jiné více upovídanější, ale jsou to krásná vyrovnaná štěňátka. Všechna již mají jedenkrát porodní váhu, což je velice dobře. Zatím je v bedničce více klidu, protože se jen převalují a spí, ale jak začnou vidět bude to určitě veselejší. Také všichni dostali svá jména myslím si, že jim budou moc slušet.

Jména našich štěňátek.

červená stužka    fenka     HIAMATO CHARLOTTA    od Ivanského jezera        320g     zadaná

modrá stužka       pes        HIAMATO CHULIO             od Ivanského jezera        315g     zadaný

fialová stužka      pes        HIAMATO CHICO                od Ivanského jezera       360g      volný

světle modrá       pes         HIAMATO CHRIS                od Ivanského jezera       370g      volný

růžová stužka     fenka      HIAMATO CHERY               od Ivanského jezera       330g      zadaná

zelená stužka     fenka      HIAMATO CHILLI                od Ivankého jezera          350g    zadaná

Jak rosteme a tloustneme:

              
Charlota             Chulio                 Chico                  Chris                 Chery                Chilli
342g                         312g                      350g                     410g                     358g                     380g
390g                        340g                       400g                     460g                      390g                    420g
452g                        402g                       475g                      514g                     468g                    516g
510g                        448g                       504g                      614g                     552g                    590g
540g                        530g                       590g                      660g                     630g                    670g
640g                        590g                       640g                      750g                     680g                    760g
680g                        640g                       690g                      790g                     710g                    790g

Pokud chcete o vývoji štěněte vědět více tak se podívejte na tento odkaz:

více zde.

Nyní se budu snažit něco napsat o každém štěňátku, ale je to jenom týden mého pozorování, vše se ještě může změnit.

Charlota přišla na tento svět jako první, tak musela všem proklestit cestu, a proto je všude první, hlavně u mámina cecíku. Také všem dosti hlasitě dává najevo, že má hlad.

Chulio pejsek zatím nejmenší, ale taky dosti upovídaný. Hned dává hlasitě najevo, když si mu někdo lehne na pacičku, a hrozně se rozčílí, když ho někdo ze sourozenců odstrčí od mámina cecíku.

Chico pejsek klidný, není ho ani slyšet, stále spinká někde pod packou naší Betty, nebo někde v teplém koutku. Také jsem ho již několikrát hledala a byl schovaný pod dekou.

Chris další náš pán tvorstva, samozřejmě největší jedlík, snaží se každého od máminy bradavky odstrčit a všechno mlíčko by chtěl sám pro sebe.

Chery naše malá lady již od malička spinká jen sama někde na pěkném místečku nejlépe pod nějakým plyšákem, ale jak je Betty v bedně, hned si jí lehne někde k její hlavě.

Chilli velká bojovnice o mámino mlíčko, vrhá se na cecíka a všechny odstrkuje a přitom si i malinko povrkuje. Ale když se dosytosti nají, spí a je velice klidná.

To je za tento týden asi vše z naší bedničky. Každým dnem to bude veselejší, je toho moc na tak malá štěňátka, co se toho musí naučit za tak krátkou dobu. Moc ráda je pozoruji a jsem velice ráda, že můžu být svědkem takového krásného zázraku. Pokaždé je tam něco nového co si pro nás příroda připraví. Některá štěňátka již mají své rodiny a některá ještě čekají na své nové páníčky.
Také všechny fotky našich štěňátek jsou průběžně na rajčeti.


Ranní snídaně

Po snídaní řádný odpočinek
více fotek zde.

27.11.2014

2. TÝDEN ŽIVOTA

Už je zase čtvrtek a našim štěňátkům jsou dva týdny. Jsou to skvělá štěňátka, za tento týden udělala zase velký pokrok, některá na nás otevřela svoje tmavé korálkové očička a také se již začínají pohybovat po bedně a již používají i nožičky, nejsou to jen malí lachtánci. Také již vrčí, kňučí a očichávají se. Stále zatím pijí jen mlíčko od Betty. Také jsme měli první stříhání drápků, všechna štěňátka to zvládla bez problému. Dnes jsem také všechny poprvé odčervovala. Sice jim to moc nechutnalo, ale nakonec to všechny polkly. To je za tento týden asi vše z naší bedničky, příští zprávy zase za týden fotky budou postupně zase na rajčeti.

Více fotek zde.

Jak rosteme a tloustneme:

              
Charlota             Chulio                 Chico                  Chris                 Chery                Chilli
760g                        690g                    800g                    840g                   700g                    890g
820g                        750g                    850g                    900g                   750g                    990g
920g                        800g                    900g                  1000g                   820g                  1090g
1000g                        850g                    980g                  1050g                   930g                  1120g
1100g                        900g                  1050g                  1090g                   990g                  1190g
1150g                        950g                  1090g                  1110g                 1050g                  1210g
1180g                      1000g                  1230g                  1230g                 1080g                  1290g

Nyní se budu snažit něco napsat o každém štěňátku, ale zase jsou to jen moje postřehy z mého pozorování.

Charlota stále dává najevo, když se ji něco nelíbí hlasitým pobrukováním, umí již i zavrčet, ráda se chová v mé náruči, na tento svět se podívala oběma očima 26.11. má ráda teplo.

Chulio zatím stále nejmenší, ale on nemá čas přibrat, všichni v klidu spí a on stále leze po bedničce a všechny ruší ve spaní. Když ho vezmu do ruky, hned se utiší, moc rád se chová, oči na mě otevřel ráno 26.11.

Chico zatím velice klidný a rozvážný, moc se nepohybuje, stačí mu se jen převalit k máminu cecíku a pak se odvalit k její tlapce, tam zase klidně spí. Oči otevřel a poprvé se na mě podíval 26.11 dopoledne.

Chris náš malý tank, jak já mu říkám, jakmile ucítí mámino mlíčko, hned všechny odstrkuje a chce všechno mlíčko vypít sám. Na tento svět se podíval 25.11. dopoledne. Moc miluje, když ho mám v klíně, uvelebí se a klidně spí.

Chery růžová madam nejraději spí u mamčiny hlavy nebo někde v koutku v teploučku. I v mé dlani se uvelebí a potichoučku si vrní, jako kočka. Oči na mě otevřela 25.11. večer. Také umí nejlépe používat nohy.

Chilli náš otesánek, stále ráda jí a taky velice ráda spí. Je to takový náš spáč, moc nevrčí, ani neštěká, je velice klidná. Také se ráda chová a má ráda teplo…..

To je pro tento týden vše, stále se na ně chodí dívat naše smečka a čumákama je postrkuje, aby již byla rychlejší a šla si s nimi hrát. Nemůžou pochopit, proč jsou tak ukňučená, hlavně naše dvě nejmladší holky. Za to Týna jakmile začnou více kňučet, hned by chtěla jít pomoc. Betty všechny naše holky nechá u bedny se dívat, ale když chce mít svůj klid, jen tak jemě vrkne a dá najevo „již nás nerušte!“


Když se máme fotit, vždy jsme vzorná mimina.                                                                                   Zase spíme

04.12.2014

3. TÝDEN ŽIVOTA

Dnes na Barborku jsou našim flatíkům tři týdny. Jak ten čas letí a budou Vánoce, ale u nás to na Vánoce letos vůbec nevypadá, ani počasí tomu moc nepřeje. Celou naší rodinu zapřahají každé ráno ve 4.30 hod naši pesani,jim nevadí, že je ještě tma. „Prostě jdeme ven“, si řeknou, a tak vzbudí i flatí mimina a začne to. Všichni mají hlad a moc velký i ti nejmenší se již umí o své papání také pěkně přihlásit. Ale nejdříve se musí najíst mamina, což se jim těžko vysvětluje, a tak již od pěti hodin se line z našeho domečku krásný zpěv. Nejsou to sice vánoční melodie, ale určitě Vás to nabudí ještě k rychlejší práci. Když konečně dostanou svoje mlíčko, začínáme si hrát. Krásně již reagují na hlas a hračky, již se také dovedou okusovat a lízat, začínají jim růst i zoubky a pěkně ostré. Betty je již u nich krátkou chvíli a raději je pozoruje přes bednu. Když uslyší větší vřískot, hned jde svoje děti srovnat. Konečně klid, tak si může spokojeně lehnout vedle bedny a konečně se prospat. Za tři hodiny se tento kolotoč opakuje znovu a bude hůř…

Více fotek zde.

Jak rosteme a tloustneme:

              
Charlota             Chulio                 Chico                  Chris                 Chery                Chilli
1220g                      1030g                  1270g                  1270g                 1100g                  1320g
1270g                      1070g                  1290g                  1310g                 1150g                  1350g
1330g                      1100g                  1310g                  1400g                 1220g                  1420g
1400g                      1150g                  1370g                  1450g                 1300g                  1460g
1450g                      1200g                  1460g                  1520g                 1400g                  1520g
1490g                      1310g                  1520g                  1160g                 1450g                  1620g
1550g                      1370g                  1590g                  1690g                 1500g                  1690g

zase něco o každém štěňátku z mého pozorování

Charlota stále velice povídavá, když se jí něco nelíbí, dává to hlasitě najevo i poměrně dlouho, ale pokud ji vezmu do náruče, hned se zklidní, velice ráda má hlazení, má již také zoubky a dosti špičaté. Nejraději spí někde v koutku v teplíčku.

Chulio stále veselý pejsek, nejméně spí a stále si chodí po bedně a pozoruje okolí. Nenechá nikoho na pokoji a chce, aby si s ním stále někdo hrál a všechny sourozence budí. Také on má již nějaké zoubky.

Chico je klidný až lenivý pejsek, což jsem u flatíka ještě nezažila. Spí nebo jí, nic jiného ho zatím nezajímá, jen mámina mlékárna. U ní je vždy první a všechny odstrkuje, jako by to bylo vše jen jeho, také on má zoubky.

Chris také on velice rád jí a u mámina cecíku je mezi prvními a pokud má hlad, dovede se pěkně rozčilovat, a to dosti. Hlasitě rád se chová a již z dálky pozná můj hlas. A když ho vezmu do klína, uvelebí se a klidně usne.

Chery stále nejraději spí u Betty a pokud není v bedně, umí se rozčilovat tak hlasitě, že jí z bedny vezmu a dám ji k Bettě a ona se uvelebí u její hlavy a klidně spí. Stačí ji jen cítit svoji mamku…

Chilli ráda papá, je to náš jedlík. Stále by byla přisátá k mámině cecíku. Jakmile se pustí, hned křičí, mlíčko saje nejdéle, ale také se prochází dosti rychle po bedně a hraje si se sourozenci. Také ona se velice ráda mazlí v mé náruči.

Začíná být veselo v naší beničce, všichni již začínají mít zoubky a brzo začnou dostávat něco jiného než jenom mlíčko. Také se učí již čůrat na plínku a jsou velice šikovní, jenom nemají rádi focení, ale pokusím se nějaké fotky udělat. Další zprávičky z naší bedničky opět za týden.

11.12.2014

4. TÝDEN ŽIVOTA

Jak ten týden zase utekl, našim flatím holkám a klukům jsou již čtyři týdny. Již to nejsou jen černé kuličky, ale stávají se z nich pěkní raubíři. Také se již hlasitě hlásí o jídlo a mamce již mléko nestačí, tak dostali poprvé i něco jiného. Bylo to rozmixované maso a moc jim chutnalo, přecpali se a všichni ulehli a spali alespoň dvě hodiny. Také již nejsou jen v bedýnce, již jim nestačila, prostor musel být  zvětšen. Také jim již pouštím určité hluky a na uspání pouštíme ukolébavku, opravdu to funguje a oni klidněji spí. Také se učíme čůrat na noviny, některým to jde velice dobře, ale někteří jsou pěkná čuňátka. Ale do pelíšku si již nečůrá nikdo, doufám… Než přijdou k novým majitelům, budou to čistotní pejsci.

Jak rosteme a tloustneme:

              
Charlota             Chulio                 Chico                  Chris                 Chery                Chilli
1800g                      1520g                  1800g                  1900g                 1530g                  1850g
1930g                      1700g                  1900g                  2040g                 1590g                  2090g
2000g                      1750g                  1990g                  2140g                 1650g                  2160g
2100g                      1820g                  2110g                  2250g                 1710g                  2210g
2270g                      1970g                  2260g                  2400g                 1760g                  2250g
2330g                      2100g                  2300g                  2550g                 1830g                  2290g
2500g                      2150g                  2330g                  2600g                 1900g                  2330g

Zase něco o každém štěňátku z mého pozorování:

Charlota stále velice upovídaná, vždy musí mít poslední slovo, ale také velice chytrá. První začala pít vodu z misky, jakmile slyší můj hlas, hned běží k ohrádce a chce se chovat.

Chulio velice hravý a milý pejsek, když všichni jeho sourozenci spí, on si klidně hraje s nějakým plyšákem a začne na něho vrčet a štěkat.

Chico velice milý a klidný pejsek, nejraději spí někde zalezlý v koutku, aby ho nikdo nerušil. Ale pokud dávám jídlo, hned je u misky a pořádně se nají, pak si zase někam zaleze a spí.

Chris další jedlík u misky, je poslední a pokud tam něco je, stále papá. Když na něho zavolám, hned ke mě běží a jak ho vezmu do náručí hned začne vrnět, skoro jako kočka.

Chery stále by nejraději spala někde u mamky, ale Betty se už moc u štěňátek nezdržuje, a tak naše malá si ji svým křikem prostě přivolá sama. A když si Betty lehne, ona si lehne na její packu a klidně usne.

Chilli veselá a aktivní, ráda kouše hračky, honí své sourozence a kouše je do ocásku. Umí pořádně vrčet a štěkat, také ráda papá a o jídlo umí bojovat. Ráda se chová a nebo leží u mě a klidně spí, ale pokud se jí něco nelíbí, umí pořádně štěkat.

Máme ranní budíček již 4.30 hodin a dlouho ležet nevydržíme, máme opravovou dosti hlasitou muziku. Hlad je prostě silnější, umějí se pořádně hlásit a již tolik nespí a chtějí hlavně běhat a vše okusovat. Celá naše psí i lidská smečka je na nohou, když oni spustí. Již se také moc těšíme na návštěvy a na nové páníčky.

Další zprávy o našich flatích miminách zase za týden.

Více fotek zde.

18.12.2014

 5. TÝDEN ŽIVOTA

Tento týden proběhl ve formě her, kousání se a vrčení. Také zůstávají více bez Betty, pomalu se odnaučují od maminčina mlíčka a začínají jíst zatím namočené granulky s rýží. Také dostávají maso, které jim moc chutná více než granule. Již tolik nespí, a tak zapojuji celou smečku s hraním, nejvíce si s nimi hraje Penny a Zak. Jsou to bezva kamarádi na hry. Naše štěňátka také milují návštěvy a také se moc rádi chovají.

Jak rosteme a tloustneme:

              
Charlota             Chulio                 Chico                  Chris                 Chery                Chilli
2550g                      2170g                  2500g                  2700g                 2090g                  2410g
2590g                      2200g                  2700g                  2800g                 2160g                  2450g
2610g                      2280g                  2850g                  2890g                 2190g                  2500g
2710g                      2360g                  2900g                  2920g                 2200g                  2510g
2770g                      2400g                  3000g                  3200g                 2250g                  2700g
2900g                      2500g                  3200g                  3290g                 2350g                  2900g
3100g                      2750g                  3400g                  3330g                 2500g                  3120g

zase něco o každém štěňátku z mého pozorování

Charlota je slečna se vším všudy, musí mít poslední slovo a jen co se malinko zamaže hned se celá olizuje. Nechce být v ohrádce, tam dovede několik minut dosti vydatně kňučet, ale když není odezva, lehne si do pelíšku a stále si něco brumlá.

Chulio hravost tohoto pejska se mi moc líbí, je stále veselý a vrtí ocáskem, reaguje na hlasy a ničeho se nebojí. Své sourozence nenechá na pokoji, stále je za něco tahá, buď za ocásek, nebo alespoň za ucho, a to je pak křiku.

Chico z klidného pejska se ze dne na den stal pěkný ničema, všechno kouše hlasitě se projevuje, štěká, vrčí. Když se mu něco nelíbí, velice rád je ve společnosti lidí, rád se hladí a nejraději spí v klíně.

Chris velký jedlík, ale také velice rychlý. U misky je vždy mezi prvními, rád si hraje se sourozenci a také dostatečně trápí našeho kocoura, který je chodí kontrolovat.

Chery naše nejmenší maminčina holčička. Stále by chtěla být s Bettou, ale již si musí pomalu zvykat na jiný režim a již nedostává tolik mlíčka, a to se jí moc nelíbilo, tak dost dlouho prokňučela, ale již si zvykla na chování, a to se jí líbí. Daleko více v ohrádce stojí u dvířek a kňučí, než ji někdo vezme do náručí, pak je již spokojená.

Chilli veselá až moc rychlá, vše si dovede vybojovat. Hračku nikomu nepůjčí a dovede se velice rozčilovat. Vrčí, štěká a také ona se velice ráda chová. Nespokojenější je u mě, když si mi lehne u nohou, v ohrádce se jí moc nelíbí.


Hrajeme si                                                                                         Chci se pochovat


Ten pamlsek je tak dobrý!

Již se na naše štěňátka byli podívat noví majitelé a moc se jim naši flatíci líbíli a naše flatí smečka se také chtěla chovat a mazlit nemohla pochopit, že nepřišli za nimi , ale za těma malýma…..

Máme volné ještě dvě štěňátka jednoho pejska a fenečku……

Více fotek zde.

25.12.2014

6. TÝDEN ŽIVOTA

Na Boží hod vánoční je našim malým flatíkům šest týdnů. Přežili jsme Štědrý den, stromeček nám vydržel a všichni jsme si užívali vánoční pohody. Našim štěnátkům se to velice líbilo, měli okolo sebe spoustu lidí, kteří si s nimi hráli a chovali je. Takže vždy si lehli a hned usnuli, jak byli utahaní, ale zase nastane režim a to bude kňučení.

Jak rosteme a tloustneme:

zadaná                  zadaný                  volný                   zadaný                   zadaná                 zadaná
              
Charlota             Chulio                 Chico                  Chris                 Chery                Chilli
3150g                      2810g                  3450g                  3390g                 2590g                  3190g
3210g                      2890g                  3520g                  3420g                 2630g                  3210g
3280g                      3050g                  3610g                  3580g                 2720g                  3320g
3330g                      3100g                  3700g                  3620g                 2840g                  3410g
3500g                      3210g                  3820g                  3710g                 2910g                  3510g
3660g                      3290g                  3920g                  4050g                 3010g                  3620g
3770g                      3360g                  4200g                  4230g                 3050g                  3750g

zase něco o každém štěňátku z mého pozorování

Charlota zase o týden více a rýsuje se povaha velice nebojácná milá a veselá, také velice čistotná, na přivolání se hned rozběhne ke mě, také nejraději spí pod mýma nohama.

Chulio veselost a hravost jsou hlavními klady tohoto pejska, stále je veselý, nic ho nedovede rozčílit, nedá nikomu pokoj a každého pošťuchuje.

Chico ví, na co má zoubky, každému to hned ukazuje. Jak jdu do bedny, hned je u mě a chce se chovat. Nejraději si hraje s Penny a tahá ji za ocas.

Chris také on je velice veselý a stále vrtící ocáskem, rád si hraje s plyšáky a vůbec ničeho se nebojí. Při poslechu zvuků se jediný odvážil z bedny ven jít se podívat, co se to děje.

Chery velká šibalka, přes svátky se naučila, že ji každý choval a hladil, a nyní nechce být sama. Stále sedí u ohrádky a pěkně kňučí a je dosti vytrvalá.

Chilli si ráda hraje, má ráda lidi. Jakmile slyší hlasy, hned zpozorní a čeká, co se bude dít. Je velice šikovná, umí přijít na zavolání. Nejraději ale také spinká někde blízko lidí nebo v botě.


Poprvé venku                                                                                        Co to je? Studí to!

Do trávy nepůjdu, to bych se ušpinila.

Začali jsme chodit na chvíli ven, a to se jim moc líbí prozkoumávat jiná místa. Ale pak nechtějí být zavření v ohrádce. Stále mají rádi návštěvy a moc rádi se chovají. Ten čas moc rychle plyne, příští týden se již budou tetovat a očkovat, tak nám držte pěsti, ať to všechno zvládneme.

Více fotek zde.

01.01.2015

7. TÝDEN ŽIVOTA

Přežili jsme šťastně Vánoce i Nový rok, stromeček na flatíky nespadl. No máme to vychované flatíky, ale stále více prozkoumávají své okolí. Nejraději jsou s námi u televize, no prostě mají rádi společnost. Silvestr a petardy zvládli dobře v obývacím pokoji při sledování televize i se svými staršími kamarády, jenom jsme nestihli tetování, tak se přesouvá na příští týden. Náš pan veterinář slavil svátky. Naše mimča rostou do krásy a také to již nejsou tak hodní miláčci, vánoční návštěvy je parádně rozmazlili, takže stále visí na ohrádce a pěkně hlasitě zpívají a mají pěknou výdrž.
Uvolnil se nám pejsek světle modrý Chris pán se byl sice podívat, ale nějak jsme se domluvili, že ne.
Jak rosteme a tloustneme:

zadaná                  zadaný                 volný                  volný                  zadaná                 zadaná
              
Charlota             Chulio                 Chico                  Chris                 Chery                Chilli
3920g                      3420g                  4360g                  4520g                 3120g                  3890g
4000g                      3560g                  4420g                  4680g                 3210g                  3920g
4120g                      3620g                  4560g                  4720g                 3290g                  4010g
4210g                      3820g                  4620g                  4790g                 3310g                  4120g
4320g                      4000g                  4710g                  4810g                 3390g                  4200g
4530g                      4100g                  4790g                  4920g                 3450g                  4510g
4820g                      4360g                  4820g                  5090g                 3590g                  4650g

Zase něco o každém štěňátku z mého pozorování:

Charlota naše velice temperamentní dáma již není malinká, začíná ji moc chutnat, ale jen maso. Na vše si velice rychle zvyká, má ráda společnost, nosí míčky a je i odvážná, má ráda okolo sebe lidi.

Chulio vesele vrtící ocáskem dává najevo svoji radost, stále pokouší své sourozence, ale také si dovede poněkud dlouho hrát sám třeba s pet-lahví.

Chico klidnější pejsek, pokud slyší hlasy, hned chce jít z ohrádky ven. Má rád velké prostory, venku se rozběhne a běží si jen tak a chce abychom ho honili.

Chris také stále vrtí ocáskem, má rád maso, u misky je mezi prvními a poslední odchází. Rád si hraje a má rád společnost. Venku se stále někam schovává.

Chery naše nejmenší, ale za to největší zlobivka. Stále někde leze, schovává se a nejméně spí. Velice ráda se chová a když ji vezmete do náručí, celou Vás olíže. Ohrádka je pro ni malá, vyhledává naší společnost.

Chilli také velice živá a milující. Za pochování Vás celého omyje. Velice ráda se chová a hraje si s míčkem, který Vám přinese.

Ještě něco obrazem….


Tady je mi dobře                                                                             Petardy nám nevadí


Na silvestra nám rachejtle vůbec nevadili                                                        Novoroční procházka

Pomáháme balit                                                                           Náš nový kamarád

Jsou to již naše šikovná a mazlivá štěňátka, která mají ráda lidskou společnost a nechtějí být sama. Chodíme na krátké procházky ven a na sněhu se jim to moc líbí, no jsou to prostě flati.
Betty je již pomalu učí, jak se mají chovat, a pokud neposlechnou, hned je usměrní. No oni chvíli koukají, ale pak začne znovu jejich hraní, které se projevuje vrčením, štěkáním a někdy končí pěknou rvačkou.

Nakonec jedno společné foto a foto s mamkou Bettou.

Více fotek zde.

Naše štěňátka se rozjíždí do nových domovů ke svým novým rodinám, snažila jsme se jim pro začátek dát velkou lásku, aby věřili lidem. Také jsem se snažila je všemu, pokud to šlo, naučit a doufám, že se mi podařilo pro ně najít ty nejbáječnější rodiny!
Přeji jim i jejím novým majitelům mnoho krásných zážitků a budu se těšit na zprávy!

Poslední společná fota vrhu  “ HIAMATO „