Vrh J „Interessante“

Všechna štěňátka mají své nové domovy.

Kryto 27.12. a 29.12.2015

Předpokládané narození štěňátek konec února 2016

Odběr štěňátek konec dubna 2016

Pokud máte zájem o naše štěňátka z tohoto vrhu můžete si je rezervovat již nyní.
If you are interested in a puppies from this litter you can book them now.

Rodokmen – Pedigree

Otec – father

EUJW 14CWJ, CZJCH Torpedos The Best of Dreams (import SWE)

Zdraví: HD A, ED 0/0, PL 0/0, Oči – vše negativní, plnochrupý, skus nůžkový

 Health: HD A, ED 0/0, PL 0/0, eyes clear, full dention, scissors bite

Práce / workink: OVVR prospěl, připravuje se na vyšší zkoušky

 

 

Matka – mother

Dolce Ellis od Ivanského jezera(import SWE)

Zdraví: DKK A/A, DLK 0/0, skus nůžkový, plnochrupá

 Health: HD A, ED 0/0, PL 0/0, full dention, scissors bite

Práce / workink: OVVR prospěla, připravuje se na vyšší zkoušky

 

Tuto fenku mám ve spolumajitelství s paničkou Radkou. Dlouho jsme obě přemýšlely a vybíraly pro Ellis toho pravého ženicha. Ještě že Ellis s háráním nijak nepospíchala, a tak jsme měly dostatek času vybrat pro ni toho podle našich představ toho nejlepšího ženicha.

Ellis je mladá tříletá fena, dobře úhlená, pevné kostry, dobré a milé povahy, lehce ovladatelná milující aport, zvěř a všechny lidičky kolem sebe, po dlouhém rozhodování jsme pro ni vybraly švédského pejska s velice milou a přátelskou povahou Coudyho doufám, že se z tohoto spojení narodí krásná, typová a milá štěňátka a budou reprezentovat naší chovatelskou stanici, jako všechna naše štěňáka. Hlavně jim přeji, aby si je vybrali opravdoví milovníci flatů, protože flati hrozně trpí, když nemají toho nej páníčka i mi se budeme snažit, pro ně vybrat ty nej majitele a doufám, že se nám to podaří.

Otec

Torpedos The Best of Dreams

SE U(U)CH C.I.E NO UCH Torpedos Woodoo Magic   Miss Mallorys Love Affair
SE VCH Torpedos Fig Tree Bay
Torpedos Hallo Lovley NO UCH Covenstead Hokus Pokus
SE VCH Torpedos Tojo Radial

Matka

Dolce Ellis od Ivanského jezera

Agira od Princezny Kačenky Whizzbang´s Highway To Hel
Finlandia Black Brianta
MultiJCh .Swallowsflight Startrack-Hussy Swallowsflight Hurricane Hussy
Ch. Comics Twilight in Blue JW ’08 NJK ’09

Dnes paní doktorka potvrdila, že Ellis očekává štěňátka na sonu bylo vidět šest až sedm bublinek, tak uvídíme kolik miminek se narodí. Na štěňátka se moc těšíme. Pokud chcete vidět, jak štěňátka v bříšku Ellis rostou klikněte na odkaz.


Today,
the doctor confirmed that Ellis is pregnant. Ultrasonics examination shows six bubles. But we will see how many puppies will be born. We are looking forward to them. If you want to see how puppies are growing in Ellis´s belly click on the link

více zde/read more.

05.02.2016

42. den březosti

Vyjeli si s paničkou a páníčkem na krátkou dovolenou do hor. Vše je v pořádku a Ellis se nám začíná pomalu kulatět. Několik fotek z dovolené.

Ellis modelka


Ellis s paničou

10.02.2016

46.den březosti

Vše je v pohodě a Ellis se tváří spokojeně nic ji nechybí, připravuje se na narození štěňátek a velice ráda odpočívá na gauči.


Takto odpočíváme

13.02.2016

49. den březosti

Aportovali jsem a Elince to náramně šlo a moc ji to bavilo píše její panička.  Sice se dřív zadýchá, ale jinak lítá pořád jak blázen. Vše je v naprostém pořádku.

Ještě několik fotek při práci.


Ellis při apotování


S velkým nasazením


Zvykání si na porodní bednu

více fotek zde.

21.02.2016

57. den březosti

Elinka už bude za pár dní maminkou, ale pořád je to hračička a má dost energie. Dneska ráno si našla balónek a prej „pojď, jdeme házet!“ To o ní napsala panička Radka.


Ellis s balónkem


Tak se neloudej a pojď házet!

24.02.2016

60. den a je tady tolik očekávaný den! Ellis se připravuje k porodu.

Ráno ještě s Radkou dolaďuji všechno, aby bylo připravené. Ptám se, co Ellis? Ta je v klidu, teplota malinko klesla a nechce jíst. „Ale lipánek si dala,“ říká Radka. Opět si voláme, Ellis začíná dýchat a má první náznaky vztahů. Sedám do auta a směřuji do Hořovic za Ellis a Radkou. Jsem teprve v Třebechovicích a telefon. „Rodíme!“ první slovo, které slyším. „Co mám dělat?“ První štěně se dere na svět, po telefonu podávám instrukce a Radka s Kubou vše zvládají. První kluk je na světě, je 16.50 hodin, dostává modrou stužku a váží 300g. Vzápětí druhé štěně holčička, je 17.00 hodin, dostává růžovou stužku a váží 340g. Vše je v pořádku, štěňátka se hned přisála, pijí první mlíčko. Hodinka klidu a je tu další štěňátko, je to holka a dostává oranžovou stužku, váží 300g a narodila se v v 18.15 hodin. Opět hodinka klidu, je 19.20 hodin a je tu kluk, dostává zelenou stužku a váží 340g. Také on saje hned mámino mlíčko. Než jsem dojela k Radce, byli na světě čtyři štěňata – dva kluci a dvě holky. Ellis, Radka a Kuba vše zvládli na jedničku. Ellis je dost vyčerpaná a tvrdě usíná, již to jsou dvě hodiny a stále nic. Začínáme s ní chodit po schodech a jdeme se projít ven a po další hodině se dere na tento svět další štěňátko. Je to kluk, narodil se ve 22.25 hodin, dostává tyrkysovou stužku a váží 290g. Hned ho přikládáme k Ellis, ta ho nejprve pořádně omyje a on také začal hned sát mlíčko. Zase dlouhá pauza, Ellis leží klidně v bedně a odpočívá. „No Ellis, to nemyslíš vážně?“ Zase tvrdě usíná, my nad bednou jako sudičky a ptáme se: „To je již konec?“ Ale není, zase s ní chodíme po schodech, ale ona již moc nechce. Kouká na nás a jako by říkala: „dejte mi pokoj, chci spát!“ Nalákáme ji na dobrou pastu a ona ji trochu povzbudí a po dalších dvou hodinách chození další štěňátko se dere na svět, je 0.25 hodin, je to kluk, dostal žlutou stužku a váží 310g. Ellis všechna štěňátka olíže a zkontroluje a znovu tvrdě usíná.
Bylo to náročné pro všechny zúčastněné, ale krásné. Byla jsem již u mnoha porodů, ale každý je jiný a příroda si vše opravdu dovede zařídit podle svého. Opravdu jsem moc šťastná, že celá rodinka je zdravá 🙂
Ještě první foto celé rodinky.

Narodilo se nám krásných šest štěňátek čtyři kluci a dvě holčičky všichni jsou v pořádku a odpočívají.


Ellis ještě velice unavená, ale moc hrdá na své potomky.

Můžete se podívat, jak budou štěňátka růst.

více zde / read more.

25.02.2016

1. den na světě

Ellis je vzornou matkou a o své potomky se vzorně stará. Stále je v bedně i jídlo jí nosí do bedny. Štěňátka sají mlíčko a přibývají na váze, ještě několik fotek z prvního dne života.


Sajeme mlíčko


Máme stále hlad

05.03.2016

Štěňátka mají již svoje stránky, pokud Vás zajímá, jak se jim daří a pro více informací klikněte více zde.